Friday , March 22 2019
Lajmi i fundit

Sukses i madh i KK “Ulqin”: VENDI I TRETË NË TURNEUN NË HERCEG NOVI

Karate klub Ulqin, Karate klub UlcinjKaratistët e KK “Ulqin” fituan vendin e tretë në renditjen e përgjithshme në turneun ndërkombëtar në karate “Gran Pri Montenegro 2018”, i cili fundjavën e kaluar u mbajt në Herceg Novi.

Ato në një konkurrencë të fortë fituan 10 medalje ari, 11 argjendi dhe 16 bronzi.

Turneu tradicional, të cilin e organizon karate klubi “Bijella” tuboi 754 garues nga 62 klube nga 11 shtete.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top