Monday , May 28 2018
Lajmi i fundit

Sukses i „Otrant Olimpikut“: FITORE TJETËR PËR BARAZH

Otrant OlimpikFutbollistët e „Otrant Olimpikut“ kanë vazhduar këtë të diel serinë e fiitoreve. Ato në fushë të vet në xhiron e 26 të Ligës së dytë malazeze në futboll festuan fitoren e rëndësishme kundër skuadrës „Berane“ me rezultatin 1:0.

Mbas kësaj fitore, Ulqinakët praktikisht u kualifikuan për barazh, gjegjësisht garimin për kualifikim në Ligën e parë malazeze.

Ato janë në vendin e tretë në tabelë dhe kanë 39 pikë, gjegjësisht shtatë pikë më shumë se skadra në vendin e katërt „Jezero“ nga Plava.

Në xhiron e ardhshme „Otrant Olimpik“ do të takohet me skuadrën „Mornar“ në Tivar.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top