Monday , July 15 2019
Lajmi i fundit

Sukses i ri i kreatores së njohur: NIMANBEGU U PREZANTUA EDHE NË SERBIAN FASHION WEEK (foto)

eden 3Dizajnuesja nga Ulqini Edita Nimanbegu Baroviq vazhdoi me suksese në botën e modës.

Ajo javën e kaluar u prezantua në Serbian Fashion Week, i cili u mbajt në Novi Sad.

Koleksioni i saj në një nga sfilatat më të mëdha të modës në Europën Juglindore është inspiruar me legjendën për Kroin e Zanave në Valdanos dhe zanat të cilat ruajnë thesarin e mbretëresh ilire Teuta.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top