Friday , April 3 2020
Lajmi i fundit

Sukubinë: ARRESTOHEN NË KUFI PËR SHKAK TË VRASJES

Sukubine-Muriqan, Sukobine-Murican, Kufiri, GranicaPunonjësit e Njësisë së Sigurisë në Ulqin dhe Njësisë së Sigurisë Kufitare Ulqin në pikën kufitare në Sukubinë arrestuan E.SH. (25) nga Republika e Shqipërisë, në bazë të urdhrit ndërkombëtar të Interpolit në Paris.

Ajo kërkohet për të siguruar pranin e saj në procesin penal i cili kundër saj mbahet në Francë për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale vrasje.

Gjykata e Lartë në Podgoricë ia caktoi këtij personi burgimin ekstradues.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top