Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

Sukubinë: NDALOHET KONTRABANDA E 19 PISTOLETAVE

LivoretPunonjësit policor dhe doganor ndaluan të premten në pikën kufitare Sukubinë – Muriqan kontrabandën e 19 armë zjarri nga Shqipëria dhe kryerjen e veprave të rënda penale.

Siç thuhet, ato, me angazhimin e qenve policor, kanë gjetur çantën me 19 pistoleta të tipit „Sig Sauer“ cal. 7,65 mm”.

Çanta u gjet në boksin për bagazh, ndërsa i takonte R.S.V. (21), shtetasit të Suedisë.

“Tani do të vijojë hetimi i mëtejmë kriminalistik dhe kontakti i organeve kompetente malazeze dhe shqiptare lidhur me këtë lëndë”, përfundohet në kumtesë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top