Tuesday , June 2 2020
Lajmi i fundit

Super Liga: BASKETBOLLISTËT E “ULQINIT” FITOJNË NË FUND

Kosarka, BasketbollBasketbollistët e “Ulqinit” me fitore e kanë përfunduar garën e sivjetme në Super Ligë.

Ato në xhiron e fundit, të dhjetin, ishin bindshëm më të mirë se “Jedinstvo” nga Bijello Pole (99:71).

Brais Xhons me 23 pikë ishte më efikasi në skuadrën fituese. 21 pikë dhe 18 kërcime kishte Maid Ciciq. 17 pikë Vasilije Knezheviq, gjersa 16 Adam Mirkoviq

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top