Tuesday , March 31 2020
Lajmi i fundit

TAEKWONDO: 8 MEDALJE TË ARTA PËR ULQINAKËT NË TIRANË

IMG_4751_resize (1)Tjetër vikend i sukseshëm për klubin e Taekwondo-së Ulqini. Të shtunën me 04.05.2019 në Tiranë u mbajt turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së “Top Tirana Open 2019”. Në këtë aktivitet sportiv u paraqiten 420 garues, 35 ekipe nga 7 vende. Ekipi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 25 garues dhe dy refer. Ekipi i Ulqinit kthehet me 23 medalje, 8 të arta, 7 të argjendit, 8 të bronzit dhe trofeu i vendit të parë në kategorinë CHILDREN.

Medaljet e arta i fituan garuesit:

Harun Dervishi, Sumeja Bisha, Enes Dushku, Arta Ismailaga, Sara Kraja, Besart Kuqi, Merisa Malokraja, Mervana Mucaj.
Medaljet e argjendit i fituan garuesit:
Amar Bakalli, Medina Kanaceviq, Hava Malokraja, Ensar Ravja, Tristan Leon Tivari, Blendisa Xhurreta.
Medaljet e bronzit i fituan garuesit:
Ismet Tivari, Amell Nuti, Amella Nuti, Enis Kurti, Albjon Hykaj, Hakush Fici, Amra Dushku, Mersida Demiri.

Në rënditje të përgjithëshme klubi i Taekwondo-së Ulqini fitoi trofeun  e vendit të parë në kategorinë CHILDREN.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top