Wednesday , September 23 2020
Lajmi i fundit

Taekwondo: PESË MEDALJE TË ARTA PËR ULQINAKËT

IMG_5725_resize (1)Ekipi i Taekwondo-së Ulqini sezonin e dytë të garave e hap me trofe në Kroaci, trofeu i 17 me radhë gjatë këtij viti.
Të shtunën dhe të dielen me datë 24-25.08.2019 në ishullin e Korçullës u mbajtë turneu ndërkombëtarë në Taekwondo. Në këtë aktivitet sportiv u paraqitën afër 400 garues nga 8 vende. Ekipi i Taekwondo-së Ulqini mori pjesë me 8 sportistë.
Rezultati për ekipin nga Ulqini ishte: pesë medalje të arta, një të argjendit dhe katër të bronzit. Në rënditjen e përgjithshme ekipi i Taekwondo-së Ulqini zuri vendin e tretë .

Kategorija Individuale:
Enes Dushku
Dion Mustafa
Sumeja Bisha
Medina Kanaqeviq
Hana Tivari

Amra Dushku

Sara Dervishi
Vesa Dervishi

Në kategorinë ÇIFT:
Sumeja Bisha / Dion Mustafa

Falenderojmë të gjthë sponsorët që mundësuan këtë suksesë:
Ju faleminderit.

Taekwondo Ulqini
Fikret Dushku, prof.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top