Monday , July 15 2019
Lajmi i fundit

Taekwondo: SARA KRAJA E ARTË NË GJERMANI

Taekwondo UlqIn 2Klubi i Taekwondo-së Ulqini e nis me sukses vitin 2019
Me datë 02-03.02.2019 në Stuttgart u mbajt kupa Europiane e Presidentit për kategorinë e fëmijëve dhe kadet. Në aktivitet morën pjesë 1500 garues. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë me dy garues, Bledar Kasmi dhe Sara Kraja.

Garuesja Sara Kraja pas tri fitoreve shpallet kampione e kupës Europiane të Presidentit për vitin 2019. Ajo fitoi kundër Gjermanisë, Britanisë dhe në finale kundër Greqisë.

Ndërsa garuesi Bledar Kasmi ndeshjen e parë e fitoj kundër garuesit nga Moldavia kurse ndeshjen e dytë fati nuk ishte në anën tonë i cili humb nga garuesi i Rusisë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top