Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

Taekwondo: ULQINAKËT FITOJNË KUPËN E VENDIT TË PARË NË SUHAREKË

IMG_3933_resizeTurneu në Taekwondo Theranda open 2018 në Suharekë – Kosovë.
Trofeu  i 18-të për klubin e Taekwondo-së Ulqini. Gjatë kësaj fundjave në qytetin e Suharekës u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin e Taekwondo-së Theranda open. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë me 18 garues. Në këtë aktivitet sportiv klubi i Taekwondo-së nga qyteti i Ulqinit pati këtë suksesë.
 9-të medalje të arta.
 7-të medalje të argjendit.
 2 medalje të bronzit.
 dhe tre kupa.
Në rënditjen e përgjithëshme ekipi i Taekwondo-së Ulqini u rendit i pari duke fituar kupën e vendit të parë.
Amra Dushku u shpall kadetja më e suksesshme e turneu si dhe Amar Bakalli u shpall garuesi më i suksesshëm në kategorinë children 2.
Falenderojmë organizatorin për mikëpritje respekt për ju z. Valmir Fetiu. Poashtu falenderojmë prindërit e garuesve si dhe sponsorët të cilët na e lehtësuan pjesmarrjen në këtë aktivitet të radhës për klubin e Taekwondo-së Ulqini. 
Me respekt: Fikret Dushku, prof.

 

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top