Wednesday , October 23 2019
Lajmi i fundit

Taekwondo: ULQINAKËT KTHEHEN ME 14 MEDALJE NGA SHABACI

TaekwondoEkipi i Taekwondo-së Ulqini kthehet me 14 medalje dhe një trofe nga turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. “Shabac open 2019.” Gjatë këtij vikendi të dielen me 14.04.2019 në qytetin e Shabacit u mbajtë turneu në Taekwondo  i cili grumbullojë 700 garues, 65 klube, 13 shtete.
Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 20 garues dhe fitoi 14 medalje, 9 të arta, 3 të argjendit, 2 bronzi dhe një trofe.
Në diciplinën e Formave me medalje u kurorzuan garuesit:
Hana Tivari, Dion Mustafa, Vesa Dervishi, Amell Nuti.
Kategorija Çift: Amra Dushku / Dion Mustafa.
Amra Dushku, Sumeja Bisha.
Medina Kanaqi.
Rënditja e përgjithshme trofeu i vendit të dytë.
Në diciplinën e ndeshjeve u kurorzuan garuesit:
Sara Kraja, Besart Kuqi, Enes Dushku, Mervana Muçaj.
Mersida Demiri,
Bledar Kasmi.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top