Monday , February 17 2020
Lajmi i fundit

Taekwondo: ULQINAKËT KTHEHEN ME TRE TROFE NGA BEOGRADI

IMG_7275_resizeEkipi i Taekwondo-së sjell tre trofe nga turneu në Beograd. Të shtunën me datë 02.11.2019 në Beograd u mbajt turneu ndërkombëtarë “Hercules games” 2019. Në këtë aktivitet sportiv morën pjesë mbi 400 garues nga 7 vende me 41 klube.
Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë me 25 garues. Ekipi nga Ulqini sjell 23 medalje  dhe tre  trofe.
15 medalje të arta. 4 medalje argjendi. 4 medalje bronzi.
Në rënditje të përgjithëshme klubi i Taekwondo-së Ulqini fiton trofeun  e vendit të parë në diciplinën e Formave. Trofeun  e vendit të parë në kategorinë e kadetëve dhe trofeu  i vendit të tretë në kategorinë e pionirëve.
Diciplina e Formave me medalje u kurorzuan sportistët:
Medina Kanaqeviq, Sumeja Bisha, Arta Ismailaga, Amell Nuti, Vesa Dervishi, Dion Mustafa, Hana Tivari.
Amra Dushku.
Ekipore medalje e artë: Amra Dushku, Vesa Dervishi, Hana Tivari.
Diciplina e ndeshjes, me medalje u kurorzuan sportistët
Enes Dushku, Albjon Hykaj, Amar Bakalli, Sara Kraja, Arta Ismailaga.
Mervana Mucaj, Merisa Malokraja, Enis Kurti.
Hakush Fici, Ardit Dervishi, Amella Nuti, Harun Dervishi.

Falenderojmë prindërit për mbështetjen financiare.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top