Thursday , July 16 2020
Lajmi i fundit

Taekwondo: ULQINI KTHEHET ME 6 TROFE DHE 26 MEDALJE NGA SARAJEVË

IMG_7723_resizeTë shtunën me datë 16.11.2019 në qytetin e Sarajevës u mbajtë turneu ndërkombëtarë “ILIDŽA OPEN” 2019 në të dy disiplinat Forma dhe Ndeshje. Në këtë aktivitet sportiv morën pjesë 530 garues nga 5 vende me 41 klube.
Klubi i Taekwondo-së Ulqini në këtë garë u paraqitë me 22 garues. Suksesi për ekipin e Taekwondos-së Ulqini është: gjashtë trofe dhe 26 medalje , prej tyre:12 medalje të arta. 8 medalje argjendi. 6 medalje bronzi.
Në rënditje të përgjithëshme klubi i Taekwondo-së Ulqini fiton trofeun e vendit të parë në diciplinën e Formave dhe trofeun e vendit të dytë në kategorinë e pionirëve.
Sportistja Medina Kanaqeviq fiton dy çmime garuesja më e sukseshme në diciplinën e formave dhe garuesja më e sukseshme e turneut.
Sportisti Dion Mustafa fiton çmimin garuesi më i mirë në diciplinën e formave.
Bledar Kasmi me tri ndeshje të fituara shpallet garuesi më i sukseshëm në kategorinë pionirë.
Garuesit më të sukseshëm të ekipit ishin Sara Kraja dhe Enes Dushku me nga dy medalje të arta të fituara në Ndeshje dhe Forma.
Diciplina e Formave:
Sara Kraja, Amell Nuti, Enes Dushku, Medina Kanaqeviq, Hana Tivari, Sara Dervishi, Dion Mustafa,
Arta Ismailaga, Amra Dushku, Sumeja Bisha
Vesa Dervishi, Bledar Kasmi, Edina Kraja.
Diciplina e Ndeshjes:
Bledar Kasmi, Enes Dushku, Mersida Demiri, Sara Kraja, Enis Kurti.
Albjon Hykaj, Amella Nuti, Edina Kraja, Medina Kanaqeviq, Mervana Muçaj.
Hakush Fici, Arta Ismailaga, Amra Dushku.
Falenderojmë prindërit dhe sponsorët për mbështetje:
Tkd Ulqini – Ulcinj
Fikret Dushku, prof.

One comment

  1. Brravo Fikret edhe brravo tan kta fmi persmarit si na zbardhin ftyren ku da qi shkojn. Jena marru mas ekipes fudballit si ket sezon jan katastrof e kerkush nuk flet per TKDK Ulqini. Kta i meritojn paret qi i ka da komuna per sport, bashk me Karate klubet, t vetmit sportista si nuk e korisin qytetin. Fudballi e basketi kajn vdek n Ulqin, me i nis n histori edhe mas mi permen ma

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top