Friday , June 5 2020
Lajmi i fundit

Taekwondo: ULQINI KTHEHET ME DY TROFE NGA KROACIA

Fikret DushkuGjatë vikendit, të shtunën dhe të dielën, në ishullin e Korçullës në Kroaci u mbajtë turneu ndërkombëtar dy ditorë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë turne u paraqitën afër 400 garues nga 8 vende dhe 30 klube. Ekipi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 17 garues në të dy diciplinat. Suksesi për ekipin e Ulqinit ishtë gjithësejt 20 medalje të fituara, prej tyre 8 të arta, 6 të argjendit, 6 të bronzit dhe dy kupa.
Në diciplinën KYORUGI (ndeshjeve) të suksseshën ishin këto garues:
Arta Ismailaga
Amella Nuti
Enis Kurti
Merisa Malokraja
Amar Bakalli
Medina Kanacevic
Sara Kraja
Harun Dervishi
Amra Dushku
Në diciplinën  POOMSAE (formave).
Amra Dushku
Medina Kanacevic
Sumeja Bisha
Dion Mustafa
Bledar Kasmi
Sara Kraja
Enes Dushku
Vesa Dervishi
Arta Ismailaga
Në rënditjen përfundimtare Klubi i Taekwondo-së Ulqini në bazë të pikëve të grumbulluara zuri vendin e dytë në kategorinë e kadetëve të rinjë dhe vendin e tretë në diciplinën e Formave.
Falenderojmë prindërit për përkrahjen si dhe sposnsorët të cilët na lehtësuan udhëtimin në këtë aktivitet sportiv.
Info: Fikret Dushku, prof.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top