Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Taekwondo: ULQINI KTHEHET ME DY TROFE NGA SARAJEVA

IMG_2760_resizeEkipi i Taekwondo-së Ulqini ngriti dy  trofe në Sarajevë. Gjatë kësaj fudjave në Sarajevë u mbajtë turneu ndërkombëtarë Sarajevo open 2018 për të dy diciplinat Ndeshje dhe Forma. Turneu mblodhi afër 700 garues nga 7 vende me 61 klube. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u prezantu me 26 garues në të dy diciplinat. Ekipi i Taekwondo-së Ulqini kthehet me 28 medalje, 11 të arta, 7 të argjendit, 10 të bronzit.

SUKSESI NË DICIPLINËN E FORMAVE:
 Sumeja Bisha, Dion Mustafa, Amell Nuti, Xheneta Kanaqeviq, Medina Kanaqeviq, Ardit Dervishi.
 Amra Dushku, Arta Ismailaga, Edina Kraja, Enes Dushku, Amrudin Hoxha,
 Sara Kraja, Hana Tivari, Bledar Kasmi, Mehrudin Muçaj, Vesa Dervishi, Hadi Resulbegu.
Në rënditjen e përgjithëshme klubi i Taekwondo-së Ulqini fiton trofeun  e vendit të parë në diciplinën e Formave.

SUKSESI NË DICIPLINËN E NDESHJEVE:
 Amella Nuti, Merisa Malokraja, Sara Kraja, Arta Ismailaga, Mersida Demiri.
 Mervana Muçaj, Enis Kurti.
 Abdullah Dervishi, Besart Kuqi, Amar Bakalli, Bledar Kasmi.
Në rëditjen e përgjithëshme klubi i Taekwondo-së Ulqini fitoi trofeun  e vendit të dytë për kategorinë e kadetëve të rinjë.

Falenderojmë të prindërit për përkrahjen e tyre si dhe të gjithë sponsorët që na lehtësuan udhëtimin tonë në këtë aktivitet sportivë.

TKD ULQINI:
FIKRET DUSHKU, prof.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top