Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

Taekwondo: ULQINI KTHEHET ME TETË MEDALJE NGA ZRENJANINI

01Të shtunën me 27.02.2021 në qytetin e Zrenjaninit u mbajte turneu ndërkombëtar në sportin e Taekwondo-së sipas regullave të Covid protokolit. Në këtë aktivitet të sportit Taekwondo-së morën pjesë 6 shtete me 506 sportistë. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 10 sportistë. Klubi nga Ulqini fiton 8 medalje.
Dy të arta, dy të argjendit dhe katër të bronzit. Garuesi më i sukseshëm ishte Bledar Kasmi me tre fitore.
Medina Kanaqeviq
Bledar Kasmi
Sumeja Bisha
Edina Kraja
Hava Malokraja
Sara Kraja
Merisa Malokraja
Enes Dushku
Falenderojme prindërit per përkrahje.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top