Thursday , January 28 2021
Lajmi i fundit

Taekwondo: “ULQINI” ME TROFE NGA TURNEU I BEOGRADIT

IMG_9748_resizeEkipi i Taekwondo-së Ulqini vitin 2020 e fillon me trofe në Beograd. Të shtunën me datë 29.02.2020 në Beograd u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së “OMEGA KUP 2020”. Në këtë aktivitet të Taekwondo-së morën pjesë 630 sportistë, 56 klube nga 7 vende. Ekipi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë me 20 sportistë.
Ekipi nga Ulqini pati këtë suksesë. Gjithësejt 14 medalje, 7 të arta, 2 të argjendit, 5 të bronzit dhe trofeu i vendit të parë në diciplinën e formave.
Medalistët e artë:
Edina Kraja, Bledar Kasmi, Medina Kanaqeviq, Hana Tivari, Dion Mustafa, Amra Dushku, Amell Nuti.
Medalje argjendi:
Amella Nuti, Vesa Dervishi.
Enes Dushku, Sara Kraja, Merisa Malokraja, Arta Ismailaga, Sumeja Bisha.

Në rëndintjen e përgjithëshme ekipi i Taekwondo-së Ulqini u rendit i pari duke fituar trofeun e vendi të parë.

Falenderojmë prindërit dhe sponsorët që na mundësuan pjesmarrjen në këtë aktivitet sportiv.

Tkd Ulqini
Fikret Dushku, prof.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top