Tuesday , March 31 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Aksident ne Ulqin

Feed Subscription

Në Pistull: NË AKSIDENT U LËNDUA 55-VJEÇARI

Aksident, Sudar, Policia, Policija

Në fshatin Pistull, jo larg nga Ulqini, të mërkurën erdhi deri tek aksidenti automobilistik. Në ndeshjen e kamionit dhe makinës të tipit “ford” rëndë është lënduar Daut Cirikoviq (55). Me intervenimin e shpejt të punëtorëve të Shërbimit të mbrojtjes dhe shpëtimit ato me mjetet është nxjerr nga automobili. I lënduari Cirikoviq u transportua me urgjencë në Spitalin e përgjithshëm në ... Read More »

Aksident në Braticë: LËNDOHET VAJZA

Ulqin, Ulcinj, Panorama

S.P. (21) nga Ulqini u lëndua dje në aksidentin i cili ndodhi në Braticë, tek fabrika e mobilieve Aurora për shkak të rrotullimit të “mercedesit”. E lënduara, siç shkruan “Pobjeda” ishte pasagjere  në makinën me targa të Ulqinit. Ajo është mbajtur në spitalin e Tivarit, derisa shoferi i “mercedesit” mbas trajtimit të pranuar është lëshuar për mjekim në shtëpi. Read More »

Aksident: E GODITI GRUAN ME MAKINË DHE ARRATISET

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Mirsada Grahovac është lënduar rëndë të premten kur e goditi makina deri sa ka kaluar rrugën, shkruan “Pobjeda”. Nuk dihet akoma se kush e bëri këtë, sepse, siç shkruan gazeta, shoferi i “mercedestit” gri iku nga vendngjarja dhe policia është në kërkim të tij. Të lënduarën Grahovac e shikuan mjekët dhe konstatuan që jeta e saj nuk është në rrezik. Read More »

Aksident: NJË PERSON I LËNDUAR RËNDË

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Amer Radonçiq nga Gucia rëndë është lënduar kur të mërkurën në mëngjes ka humbur kontrollin ndaj automjetit dhe është përplasur në dhomën e gjumit të familjes Bulakaj në Ulqin. Siç shkruan “Pobjeda”, asnjë nga anëtarët e kësaj familje nuk është lënduar, deri sa Radonçiqi ka thyer këmbën dhe brinjët dhe është transportuar në Qendrën klinike të Malit të Zi. “Audi” ... Read More »

Scroll To Top