Friday , July 30 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Amir Hollaj

Feed Subscription

Marrëveshja: PD DHE “PERSPEKTIVA” BASHKË NË ZGJEDHJE

amir-hollaj-fatmir-gjeka-gezim-hajdinaga

Partia demokratike (PD) dhe Lëvizja qytetare “Perspektiva” kanë nënshkruar sot në Ulqin marrëveshjen për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme. Nënshkruesit e këtij dokumenti, lideri i PD Fatmir Gjeka dhe drejtuesi i “Perspektivës” Amir Hollaj, kanë thënë se bashkëpunimin e mirë në nivel lokal e kanë fuqizuar me këtë marrëveshje. Ato janë të bindur që ky koalicion, listën e ... Read More »

Me iniciativë të PD-së: SHQIPTARËT BËJNË PLATFORMË TË PËRBASHKËT

Platforma

Partia demokratike e Fatmir Gjekës ka iniciuar të martën takimin në të cilin liderët e grupimeve politike shqiptare kanë biseduar rreth nevojës së përpilimit të platformës së përbashkët. Në tubim përveç Gjekës ishin të pranishëm edhe lideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka, Lidhjes demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhi, Iniciativës qytetare Vasel Sinishtaj, Lëvizjes qytetare “Perspektiva” Amir ... Read More »

Politikanët për protestën: NEVOJITET MË SHUMË VULLNET I PUSHTETIT

Protest, Protesta

Një sërë politikanësh ishin të pranishëm dje në tubimin protestues para ndërtesës të komunës së Ulqinit për shkak të gjendjes së arsimit në gjuhën shqipe. Lideri i Lidhjes demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhi ka thënë që duhet të formohet shërbim i veçantë pranë Ministrisë së arsimit për arsimim në gjuhën shqipe. „Kuadrot malazeze nuk duhet të kontrollojnë dhe ... Read More »

Komuna e Ulqinit: HOLLAJ DHE BECI NËNKRYETARË?

Lideri i Lëvizjes qytetare “Perspektiva” dhe njëri nga anëtarët e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit”, Amir Hollaj, dhe nënkryetari i Këshillit komunal të Malit të Zi Pozitiv Safet Beci do të jetë nënkryetari i ri i komunës së Ulqinit, mëson Portali UL-info.Ato do të emërohen në ato funksione në mbledhjen e parë të ardhshme të Kuvendit komunal. Me ... Read More »

Gjeka: DO TË FITOJMË 10 APO 11 MANDATE

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar që koalicioni që ai udhëheq në zgjedhjet e ardhshme do të fitoj 10 apo 11 mandate. „Si njëra nga forcat më të fuqishme politike në Ulqin pres që do të udhëheqim me komunë të Ulqinit dhe që do të marrim përgjegjësinë“, tha Gjeka për „Pobjeda“. Sipas fjalëve të tija, ky koalicion në ... Read More »

PD-Perspektiva-LD ne MZ: BASHKË PËR TË ARDHMËN E ULQINIT (lista)

1. Fatmir GJEKA 2. Zana SARVAN 3 . Hajredin KOVACI 4. Haxhi SULEJMANI 5. Rifat GJINOVIQ 6. Kadri SINANI 7. Ilir PERI 8. Beqir SELLOVIQ 9. Valentina KURTI 10. Ahmet ALOSHI 11. Florim PALI 12. Ardita RAMA 13. Blerta RAMOVIQ 14. Maliq SINANI 15. Ajet ZAGA 16. Astrit SALAJ 17. Liza ELEZOVIQ 18. Samir KURTOVIQ 19. Noki POPOVIQ 20. Emira ... Read More »

Cungu: SË SHPEJTI MBLEDHJA E PARTNERËVE TË KOALICIONIT

Kryetari i komunës së Ulqinit dhe lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka paralajmëruar që së shpejti mund të vij deri tek marrëveshja e partnerëve të koalicionit. “Mbas kësaj do të jetë shumë më e qartë se si do të zgjidhet kriza në parlamentin e Ulqinit”, tha ai për “Pobjeda”. Koalicionin qeverisës në Ulqin përveç Forcës e përbëjnë ... Read More »

PLASI EDHE PUSHTETI EDHE SEZONI

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Koalicioni në pushtet në Ulqin nuk ekziston më. Për më pak se dy vite ky koalicion ka dështuar në të gjitha premtimet, ka zhgënjyer qytetarët, ndërsa në komunë vendosi falimentimin. Këtë as pesimistët më të mëdhenj nuk mund ta parashikonin. Për më pak se dy vite koalicioni në pushtet të cilin në Ulqin e përbëjnë FORCA e re demokratike, Partia ... Read More »

Scroll To Top