Sunday , January 24 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Art klub

Feed Subscription

Në fillim të gushtit: KALIMERA E 22 POETIKE

Në Ulqin në fillim të gushtit do të mbahet “Kalimera poetike”, e 22 me radhë, deklaruan për Portalin Ul-info nga Shoqata e artistëve dhe intelektualëve “Art klub”, e cila është organizator e këtij manifestimi tradicional. Sipas fjalëve të kryetarit të kësaj shoqatë Ali Salaj, në manifestimin e sivjetmë do të prezantohen tre krijues eminent: shkrimtarët shqiptarë Luljeta Lesharku dhe Beq ... Read More »

Art klub: PËRURIM I LIBRIT

Të enjten, me 12 dhjetor 2013, në orën 18, do të bëhet përurimi i librit “Ylli i shkrimtarit – biografi e Ismail Kadaresë nga koha e tiranisë deri me sot”, të autorit Ndriçim Kulla. Përirimin i cili do të mbahet në hotelin “Mediteran”, e organizon Shoqata e artistëve dhe intelektualeve “Art club”. Në këtë libër rrëfehet edhe historia e marrëdhenieve ... Read More »

Fillon “Kalimera poetike”: NË PROGRAM MEHMETI, PREGL DHE KRAJA

Në kuadër të “Skenës verore”, të premten fillon manifestimi treditorë “Kalimera poetike”. Në këtë manifestim të cilën tradicionalisht e organizon Shoqata e artistëve dhe intelektualëve “Art klub” do të paraqiten kësaj radhe tre krijues të shquar letrarë: Kim Mehmeti nga Maqedonia, Slavko Pregl nga Sllovenia dhe akademiku Mehmet Kraja. Të tre mbrëmjet do të mbahen në hapësirën monumentale pata Muzeut ... Read More »

Scroll To Top