Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Cani Lazoja

Feed Subscription

Dokumentari i C.Lazos: FILM PËR ULQINAKËT NË DURRËS

Filmi Dokumentar

Në Sallën e madhe të Qendrës kulturore të premten në mbrëmje është mbajtur premiera e pjesës së parë të filmit dokumentar “Familjet ulqinake në Durrës” e artistit të njohur ulqinak Cani Lazoja. Në mënyrë tejet emotive anëtarët e këtij komuniteti, i cili Ulqinin e ka lëshuar në etapa prej 1878-1880, kanë folur mbi kujtimet për atdheun e vet dhe dashurinë ... Read More »

Premiera: FILMI I C. LAZOS PËR FAMILJET ULQINAKE NË DURRËS

Cano Lazoja

Artisti i njohur ulqinak Cani Lazoja ka deklaruar për Portalin Ul-info që të premten, më 19 dhjetor, në Sallën e madhe të Qendrës për kulturë, do të mbahet premiera e filmit të tij dokumentar “Familjet ulqinake në Durrës”. Në këtë qytet bregdetar të Shqipërisë jeton komunitet i madh dhe i mirë organizuar i cili ka prejardhjen nga Ulqini. Nuk mbahet ... Read More »

C.Lazoja: FILM PËR ULQINAKËT NË DURRËS

Familjet Ulqinake ne Durres

Së shpejti do të fillojnë xhirimet e filmit dokumentar “Familjet ulqinake në Durrës”, mëson Portali Ul-info. Ky projekt do të realizohet nga Can Lazoja, kantautor i mirënjohur nga Ulqini, në bashkëpunim me Shoqatën e ulqinakëve në Durrës, në krye me Zyhni Beqiraj. Projekti është përkrahur nga Fondi për pakica në Mal të Zi. “Në Durrës do të bëjmë intervista në ... Read More »

CANO LAZOJA: NË ULQIN ASGJË TË RE

Cano Lazoja

Natyra ime është direkte. Qe të jem sa më i afërt me lexuesit do ta thjeshtoj, konkretizoj. Edhe pse temën nuk dua ta orientoj që të ketë manifestim personal por që të kuptohet esenca, më duhet të kaloj pak në mënyrë sipërfaqësore mbi biografin time. 1. Në vitet 90 si gjimnazist me disa shokë dhe shoqe nga klasa kërkuam një ... Read More »

Scroll To Top