Sunday , January 17 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Dolcinium international festival

Feed Subscription

D’Olcinium International festival: DEFILE I BUKUR NËPËR QYTET DHE KONCERT

Dulcinium international festival

Të premten mbrëma në rrugën kryesore të qytetit ishte atmosferë gazmore. Nëpër qytet defiluan rreth 300 anëtarë nga 14 shoqata kulturo-artistike nga dhjetë vende të cilët marrin pjesë në “D’Olcinium international festival”, të dytin me radhë. Ato pastaj në Sallën e madhe të Qendrës kulturore organizuan koncert, i cili do të jetë në program edhe të shtunën, me fillim në ... Read More »

OT: D’OLCINIUM INTERNATIONAL FESTIVAL

Dolcinium international festival

  Organizata Turistike e Ulqinit ne bashkëpunim me Komunën, BKA dhe afaristët e Ulqinit për herë të dytë do të organizojë manifestimin D’Oolcinium International Festival që do të mbahet prej 8 deri me 10 tetor 2015. Me këtë manifestim Organizata do të mbyllë zyrtarisht sezonin turistik veror 2015 dhe njëkohësisht do të filloje me promovimin e ofertës turistike për vitin ... Read More »

Përfundoi festivali: PËRFUNDIM EFEKTIV I SEZONIT

Sergej Cetkovic

Në Ulqin prej kohësh nuk kishte koncerte më të mirë. Rokeri Adrian Lulgjuraj dhe kantautori Sergej Qetkoviq kishin performanca të shkëlqyera në skenë e cila të shtunën në mbrëmje ishte e vendosur në Molën e madhe, në Ranë.Qindra vizitorë kishin mundësi të kënaqen me profesionalizmin e lartë të këtyre këngëtarëve të njohur, me efektet skenike dhe organizim shumë të mirë ... Read More »

Në Katërkollë: FILLOI “D’OLCINIUM INTERNATIONAL FESTIVAL”

Dita e Sheges, Dan nara

Me “Ditën e shegës” sot solemnisht në Katërkollë është shënuar fillimi i manifestimit treditor “D’Olcinium international festival”, të cilin e organizon Organizata turistike dhe komuna e Ulqinit. Mysafirët e shumtë i përshëndeti nënkryetarja e komunës së Ulqinit Zenepa Lika, kryetari i Biznes klub Ana e Malit dhe përfaqësuesi i Ministrisës së zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit. “Në këtë mënyrë e ... Read More »

Prej nesër: D’OLCINIUM INTERNATIONAL FESTIVAL

sergej cetkovic bilbord2

Të enjten fillon manifestimi treditor “D’Olcinium international festival”, të cilin e organizon Organizata turistike dhe komuna e Ulqinit.Në kuadër të këtij manifestimi nesër në Katërkollë do të mbahet Dita e Shegës, programi i pasur kulturo-artistik dhe koncerti i ansamblit “Shota”.[ Një dit më vonë, të premtën, është planifikuar mbajtja e festivalit folklorik në Plazhin e vogël, në të cilin do ... Read More »

OT: NË FESTIVAL FOLKLORI, LULGJURAJ DHE QETKOVIQ

Ulcinj, Ulqin, Kalaja, Stari grad, Mala plaza, Plazi i vogel, Rana, Pristan

Organizata turistike e Ulqinit, në bashkëpunim me Ministrinë e turizmit dhe zhvillimit të qëndrueshëm të Malit të Zi dhe komunën e Ulqinit, organizojnë manifestimin “Dolcinium international festival” i cili do të zgjas prej 16 deri më 19 tetor. Me këtë manifestim zyrtarisht do të mbyllet sezoni turistik, ndërsa njëkohësisht do të fillojë fushata për vitin 2015, përcjellë CdM. Në kuadër ... Read More »

Scroll To Top