Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Dritan Abazoviq

Feed Subscription

Me ftesë të MPJ të Shqipërisë: ABAZOVIQ NË TIRANË

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Anëtari i Këshillit për punë ndërkombëtare dhe integrime evropiane në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq do të qëndrojë sot në Tiranë, me ftesë të Ministrisë të punëve të jashtme të Shqipërisë. Në Drejtorinë e rajonit dhe vendeve fqinje të MPJ të Shqipërisë Abazoviq do të bisedojë për integrimet euroatlantike të këtyre dy shteteve dhe pozitën e Shqiptarëve në ... Read More »

Mali i Zi Pozitiv: URIMI PËR PASHKËT

Me rastin e festës më të madhe krishtere Pashkëve, të gjithë qytetarëve të Ulqinit të fesë katolike dhe ortodokse i dërgoj urimet më të sinqerta, me shpresë që këtë festë do ta kremtojnë në paqe dhe lumturi, si dhe që me familjen, komshinjtë dhe miqtë do të kënaqen në atmosferë të këndshme siç i shkon besimtarëve të vërtet. Me shpresën ... Read More »

Abazoviq: NË MARRËVESHJE VALDANOSI, TË MIRAT DETARE, TRANSPARENCA…

Abazoviq, Cungu, Gjeka, Hollaj, Koalicioni

Bartësi i listës së Malit të Zi Pozitiv në Ulqin Dritan Abazoviq ka deklaruar që në marrëveshjen e koalicionit me Forcën e re demokratike dhe koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” theksohet  dhe domosdoshmëria e miratimit transparent të dokumenteve komunale, mbrojtja e hapësirës së Valdanosit dhe Kripores, ankimimi kushtetues për kufirin e të Mirave detare. Theksohet që duhet të ... Read More »

Komuna e Ulqinit: FORMOHET PUSHTETI I RI

Fatmir Gjeka, Dritan Abazoviq, Nazif Cungu, Koalicioni

Tre subjekte politike, Forca e re demokratike, koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” dhe Mali i Zi Pozitiv kanë arritur sonte marrëveshjen për formimin e koalicionit paszgjedhor për ushtrimin e pushtetit lokal në Ulqin. Liderët e këtyre tre subjekteve, Nazif Cungu, Fatmir Gjeka dhe Dritan Abazoviq kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëpunim politik dhe për principet e veprimit të këtij ... Read More »

Koço Danaj: PËRSHENDESIM MARRËVESHJEN NË ULQIN

„Lista për Shqipëri Natyrale” përshëndet marrëveshjen midis faktorit politik shqiptar që garanton qeverisjen e qytetit të Ulqinit. Forca e Re Demokratike, koalicioni “Bashkë për të Ardhmen e Ulqinit” dhe Lista Mali i Zi Pozitiv erdhën deri tek marrëveshja dhe kështu fituan shumicën e mandateve në Kuvendin e Ulqinit. Ata së bashku kanë 17 mandate duke siguruar qeverisjen edhe për 4 ... Read More »

Abazoviq: NESËR FILLOJNË NEGOCIATAT ME GJEKEN DHE CUNGUN

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Kryetari i Këshillit komunal të MZ Pozitiv dhe deputeti i kësaj parti Dritan Abazoviq ka thënë në deklaratë për Portal Analitika që nesër do të fillojnë negociatat zyrtare të Malit të Zi Pozitiv, Forcës dhe koalicionit të cilin e udhëheq Fatmir Gjeka për formimin e pushtetit lokal në Ulqin. Abazoviq ka pohuar që mbrëmë është mbajtur takimi joformal i përfaqësuesve ... Read More »

Epilogu: GJEKA PRANË POSTIT TË KRYETARIT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Mbasi që Forca e re demokratike dhe Koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” kanë arritur marrëveshjen të enjten për formimin e koalicionit paszgjedhor, lideri i koalicionit Fatmir Gjeka është pranë funksionit të kryetarit të komunës. Pritet që të shtunën drejtuesit e këtij koalicion do të takohen me kryetarin e Këshillit komunal të Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq me ... Read More »

„Vijesti“: CUNGU DHE GJEKA THËRRASIN ABAZOVIQIN

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Mbasi që Unioni Demokratik i Shqiptarëve ka lëshuar negociatat me partitë nacionale shqiptare, Forca dhe koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” i grumbulluar përreth Fatmir Gjekes po provojnë ta bëjnë shumicën me Malin e Zi Pozitiv, shkruajnë “Vijesti”. Kjo gazetë shkruan që dje në Kuvendin e Malit të Zi janë takuar Gjeka dhe kryetari i Këshillit komunal të MZ ... Read More »

Abazoviq: NA NJOHIN, PRANDAJ NUK NA THËRRASIN

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Kryetari i Këshillit komunal të Malit të Zi Pozitiv dhe bartësi i listës së kësaj parti në zgjedhjet e mbajtura pak kohë më parë Dritan Abazoviq ka deklaruar që Mali i Zi Pozitiv do ti siguronte përkrahje partive nacionale shqiptare për formimin e pushtetit të ri vetëm në baza parimore dhe me plan të qartë të punës së pushtetit të ... Read More »

Abazoviq: SË PARI KTHIMI PASTAJ VALORIZIMI I RESURSEVE

Deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq ka deklaruar që nuk do të shkoj lehtë privatizimi i potencialeve turistike dhe natyrore të Ulqinit, sepse, siç tha, pikënisja është e gabuar. “Nuk kam asgjë kundër planit i cili ka të bëj me lokalitetet e caktuara të cilët realisht duhet të valorizohet, por jo të gjithë, sidomos jo Valdanosi ku kemi ... Read More »

Scroll To Top