Saturday , November 28 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Dritan Abazoviq

Feed Subscription

Abazoviq: PROKURORI SHTETËROR TË MERRET ME KRIPORE

Dritan Abazoviq

  Ministri i financave Radoje Zhugiq ka thënë se ka mundësi që prona shtetërore e Kripores së Ulqinit është hipotekuar për kredi të Eurofondit i cili me blerjen e kapitalit aksionar ka fituar të drejtën e menaxhimit të kësaj ndërmarrje. Ai në Kuvendi e Malit të Zi iu përgjigj pyetjes së deputetit të pavarur Dritan Abazoviq. Abazoviq pyeti se si ... Read More »

Agjencia “Damar”: ABAZOVIQ NDËR POLITIKANËT MË POPULLOR

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Nënkryetari i URA-së Dritan Abazoviq gjendet në vendin e gjashtë të personaliteteve më të njohur publike në Mal të Zi, ka treguar sondazhi i fundit i agjencisë Damar, ndërsa transmeton “Pobjeda”. Më mirë se ai janë të renditur vetëm kryetari i Malit të Zi Filip Vujanoviq, kryeministri Millo Gjukanoviq, lideri i Demokratëve Aleksa Beçiq, kryetari i DEMOS-it Miodrag Llekiq dhe ... Read More »

Abazoviq: AMATORIZMI, NAIVITETI DHE JOKOHERENCA E PARTIVE SHQIPTARE

Dritan Abazovic

Deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq ka deklaruar se tentimi i rikompozimit të pushtetit lokal në Ulqin ka treguar naivitet dhe amatorizëm të madh politik në të cilin janë përfshirë partitë nacionale shqiptare. “Mua, në një farë mënyre, më gëzon që këtu është përzier edhe PDS-ja”, tha ai për “Dan” duke theksuar se nuk e ka të ... Read More »

Protokol: ABAZOVIQ BISEDOI ME MINISTRINË E DREJTËSISË SË MAQEDONISË

Dritan Abazoviq

Nënkryetari i Lëvizjes qytetare URA dhe deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq është takuar të hënën në Ulqin me ministrin e drejtësisë në qeverinë e Republikës së Maqedonisë Adnan Jasharin. Ato biseduan për situatën aktuale politike në Mal të Zi dhe Maqedoni. “Në prag të zgjedhjeve parlamentare shpesh dëgjojmë që për Malin e Zi është mirë të ... Read More »

Abazoviq: DISA LIDERË ISHIN, JANË DHE DO TË MBESIN PËRGJITHMON SHKATËRRIMTARË

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

  Nënkryetari i Lëvizjes qytetare URA dhe deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq ka vlerësuar në deklaratën për “Vijesti” se sjellja e liderëve të partive shqiptare tash një kohë të gjatë është fëmijërore dhe joserioze. “E tërë filozofia e tyre është se cila parti do të jetë më afër PDS-së. Është e pabesueshme. Qyteti nuk mund të ... Read More »

CEDEM: ABAZOVIQ NDËR GJASHTË POLITIKANËT MË POPULLOR

Cedem (1)

Nënkryetari i Lëvizjes qytetare URA dhe deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq gjendet në vendin e gjashtë në listën e besueshmërisë së qytetarëve, tregon hulumtimi i Qendrës për demokraci dhe të drejtat e njeriut (CEDEM). Pesë të parët në këtë listë janë kryetari i shtetit Filip Vujanoviq, kryeministri Millo Gjukanoviq, pastaj vijnë liderët opozitar të Demokratëve, DEMOS-it ... Read More »

Nimanbegu: NUK JEMI VARËSE E PUSHTETIT

Genci Nimanbegu

Nënkryetari i Forcës së re demokratike Genci Nimanbegu ka deklaruar se partia e tij asnjëherë nuk ka qenë varëse e pushtetit. “Këtë e ka dëshmuar duke bërë politikë autonome”, tha ai për “Vikend novine” duke reaguar në deklaratën e deputetit Dritan Abazoviq i cili ka vlerësuar se partitë e pakicave janë varëse e pushtetit. Nimanbegu vlerëson se “Abazoviq është humbur ... Read More »

Abazoviq në State departament: NISIN TRENDET E REJA NË MAL TË ZI

Dritan Abazovic

Nënkryetari i Lëvizjes qytetare URA Dritan Abazoviq është në vizitë zyrtare në SHBA. Ai të martën në State departament ka biseduar me drejtorin e Zyrës për Europën jugore dhe qëndrore Tomas Jazgerdi dhe drejtoreshën e Zyrës për NATO Erika Simon. Abazoviq theksoi se shpreson që mbas ftesës në dhjetor do të vijojë ndryshimi i madh politik dhe shoqëror i cili ... Read More »

Abazoviq në SHBA: TAKIM ME MËRGIMTARËT E NJOHUR NGA ULQINI

image-fba8cc7cf1cca9e2a7cbd49d74cf4d79ce416641db34d158f118d8e2ac70e7a0-V

Deputeti i pavarur në Kuvendin e Malit të Zi dhe nënkryetari i Lëvizjes qytetare URA Dritan Abazoviq është në vizitë disaditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë të cilës do të ketë një sërë takimesh në Vashington me përfaqësuesit e State Department-it përgjegjës për Europë dhe NATO. Abazoviq bisedoi dje në Njujork me përfaqësuesit e njohur të diasporës së ... Read More »

D.Abazoviq: DEZINFORMATA, RRENA DHE TRILLIME TË POROSITURA

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Replikë me gazetën Tema Dua të theksojë që në fillim, nuk jam një nga ato që i përgjigjem kritikave të medias, përkundrazi, shpesh i përkrah ato si pjesë e dialogut demokratik. Por, meqë jam i bindur se lexuesit Tuaj nuk janë plotësisht të njoftuar me skenën politike në Mal të Zi, e kam parë të udhës ta shkruajë reagimin në ... Read More »

Scroll To Top