Saturday , November 28 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Dritan Abazoviq

Feed Subscription

URA: ZGJIDHET KRYESIA DHE ANËTARËT E KËSHILLIT QENDROR

Omer Bajraktari, URA

Nga Këshilli qendror e Lëvizjes qytetare URA do të jenë tre Ulqinak. Së bashku me nënkryetarin e kësaj parti Dritan Abazoviq dhe kryetarin e Këshillit komunal (KK) Omer Bajraktari, në këtë organin më të lartë të URA-së do të jetë edhe Safet Beci, i cili është nënkryetar i komunës së Ulqinit, është vendosur në mbledhjen e djeshme të KK-së. Njëkohësisht ... Read More »

LSI: DELEGACIONI NGA ULQINI DJE NË TIRANË

Tirana

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, priti të enjten në një takim Kryetarin e Komunës Ulqin Fatmir Gjeka, deputetin Dritan Abazoviq, dhe Skender Elezaga, përfaqësues të komunitetit shqiptar të zonës së Ulqinit, u kumtua nga Lëvizja socialiste për integrime (LSI). Në këtë takim u diskutua projekti madhor i korridorit Adriatiko-Jonian dhe rëndësia e kalimit të tij sa më pranë ... Read More »

Abazoviq: PADI PËR SHKAK TË NHP “RIVIERA E ULQINIT”

Dritan Abazovic

Deputetët e pavarur në Kuvendin e Malit të Zi, ndër të cilët është edhe Dritan Abazoviq, kanë dorëzuar në Gjykatën administrative padinë kundër Këshillit për privatizim për shkak të anulimit të vendimit të tij që t’i shpall të fshehta të dhënat e dokumentacionit tenderik dhe ofertat në procesin e shitjes së disa ndërmarrjeve në pronësi shumicë të shtetit. Me vendimin ... Read More »

Në kongresin e partisë së Beçiqit: EDHE VESHJA SHQIPTARE

Becic

Në Podgoricë të dielën është mbajtur Kongresi themelues i Malit të Zi demokratik – Demokratët, për lider të së cilës është zgjedh Aleksa Beçiq. Ai, siç transmeton “Vijesti”, në ndërtesën ku u mbajt tubimi ka hyrë në përcjelljen e kolegëve partiak të cilët ishin të veshur me veshjet kombëtare të të gjithë popujve që jetojnë në Mal të Zi. Deputeti ... Read More »

Abazoviq pyet Zhugiqin: ÇKA KENI BËRË PËR AKVA PARKUN NË ULQIN?

Dritan Abazoviq

Deputeti i Lëvizjes qytetare URA në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq ka pyetur ministrin e financave Radoje Zhugiq çfarë bërë resori i tij që në Ulqin të realizohet projekti i ndërtimit të Aqua parkut? “Si është e mundur që Komisioni për restitucion, i cili është nën kompetencën tuaj, sjell vendimin për tokën në të cilën duhet të realizohet ... Read More »

Abazoviq: TË RINJTË DUHEN TË ANGAZHOHEN MË FUQISHËM

Dritan Abazovic

Deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq ka thënë se të rinjtë duhen më fuqishëm të marrin përgjegjësinë për të ardhmen e tyre. “Nëse janë këmbëngulës, me siguri do të kenë sukses. Vetëm mos të presim ndryshimin biologjik të gjeneratave, sepse kjo me të vërtetë është e panevojshme për Mal të Zi”, tha ai në deklaratë për “Dan”. ... Read More »

Nimanbegu: GJUKANOVIQ, ÇKA ME PRIVATIZIMET E PASUKSESSHME NË ULQIN?

Genci Nimanbegu

Në Kuvendin e Malit të Zi të mërkurën do të mbahet ora kryeministrore. Në emër të klubit të deputetëve të partive shqiptare, Iniciativës qytetare kroate dhe Partisë liberale Genci Nimanbegu do të pyes kryeministrin Millo Gjukanoviq cilat masa Qeveria e Malit të Zi planifikon ti ndërmarr në rastin e privatizimit të pasuksesshëm në sektorin e turizmit në komunë të Ulqinit. ... Read More »

Abazoviq në Tiranë: PJESË E DELEGACIONIT NË SEECP

image-77d815ce248d3d479cfe553dc1e7b99745d08bdbaaad71a871b162f8f1bd593b-V

Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi Ranko Krivokapiq, nënkryetari i këtij institucion Sulo Mustafiq dhe deputeti Dritan Abazoviq do të marrin pjesë në Seancën plenare të Asamblesë parlamentar të SEECP-së në Tiranë. Debat i veçantë në këtë tubim i është kushtuar temës “Roli i parlamenteve në proceset integruese, shkëmbimi i eksperiencave dhe kontributi i parlamentit në këtë kuadër”, pas ... Read More »

Biseda Abazoviq-Ulama: INVESTITORËT E VËRTET JANË GJITHMONË TË MIRËSEARDHUR

Hafsa al Ulama

Nënkryetari i Lëvizjes qytetare URA dhe këshilltari në Kuvendin komunal të Ulqinit Dritan Abazoviq ka biseduar sot në Podgoricë me ambasadoren e Emirateve të Bashkuara Arabe Hafsa al Ulama. Abazoviq tha se ekziston shumë hapësirë për bashkëpunim, si dhe që investitorët nga ky vend janë të mirëseardhur në Ulqin. Al Ulama tha se ekziston dëshira për investime, por që nevojiten ... Read More »

Scroll To Top