Sunday , January 24 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Dritan Abazoviq

Feed Subscription

Abazoviq: KRIPORJA ËSHTË TENTATIV E VJEDHJES SË SHEKULLIT

Dritan Abazovic

“Tenderi i 11 për Kripore, i shpallur dje, do të dështojë sepse çmimi është shumi i lartë, si dhe nuk shitet toka por e drejta për menaxhimin e saj”, deklaroi deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq. Ai për “Blic Crna Gora” tha që është trishtuese që këtë vit, për të tretën herë në histori, nuk do të ketë ... Read More »

Uron Abazoviq: TA NDAJMË BASHKË GËZIMIN E BAJRAMIT

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Në emër të KK MZ Pozitiv Ulqin dhe në emrin tim personal, të gjithë besimtarëve të fesë islame iu dëshiroj gëzuar Bajramin e ramazanit. Me shpresë që e keni pritur në paqe dhe disponim të mirë, dëshiroj që me të afërmit tuaj ta ndani gëzimin të kësaj feste të madhe, si dhe që mesazhin e harmonisë dhe tolerancës ta përcjellim ... Read More »

Abazoviq Llukshiqit: DËNONI DHUNËN NË GAZA

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Në mbledhjen e djeshme të përbashkët të Këshillit për integrime evropiane dhe Këshillit për marrëdhënie ndërkombëtare në Kuvendin e Malit të Zi deputeti i MZ Pozitiv Dritan Abazoviq ka kërkuar nga shefi i diplomacisë malazeze Igor Llukshiq që zyrtarisht të dënojë dhunën brutale të Izraelit në Gaza. “Keni ditur të akuzoni Sirinë për shkak të armëve kimike, jeni lajmëruar edhe ... Read More »

Në Kuvendin e MZ: DEPUTETËT NGA ULQINI TREGUAN PËR RASTIN K1

Dritan-Genci-Ljiljana

“Qytetarët e Ulqinit nuk mund të pajtohen me atë që dikush përvetëson të mirën publike në dëm të tyre dhe në dëm të Malit të Zi”, kanë thënë sot në konferencën e përbashkët për shtyp deputetët nga Ulqini Dritan Abazoviq, Genci Nimanbegu dhe Lilana Gjurashkoviq.Ato në Kuvendin e Malit të Zi, në lidhje me “rastin K1” për shkak të cilit ... Read More »

Në Kuvendin e Malit të Zi: PRESS I DEPUTETËVE NGA ULQINI

Skupstina Crne Gore, Kuvendi i Malit te Zi

Nesër, në ora 12, në Kuvendin e Malit të Zi, me iniciativë të deputetit të Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq, do të mbahet konferenca për shtyp, në të cilën, siç pritet, do të flasin deputetët nga Ulqini në Parlamentin shtetëror. Shkak i kësaj ngjarje janë lëndët gjyqësore të cilat me vite bëhen kundër komunës së Ulqinit, e kërcënojnë që ... Read More »

Abazoviq: LIGA ARABE MUNDËSI PËR INVESTIME

Dritan Abazovic

Pak kohë më parë është njoftuar që Qeveria malazeze planifikon deri në shtator të kërkojë statusin e vendit mysafirë në kuadër të Ligës arabe në mënyrë që të forcojë kontaktet me vendet e botës arabe, me qëllim – më shumë investime. Anëtari i Këshillit parlamentar për marrëdhënie ndërkombëtare Dritan Abazoviq nga MZ Pozitiv në deklaratë për “Antena M” këtë e ... Read More »

Abazoviq: PËR SHKAK TË VALDANOSIT KUNDËR DRAFTIT TË PHU-së

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

“Drafti i Planit hapësinor-urbanistik të Ulqinit për shkak të zgjidhjes së propozuar për Valdanos është i papranueshëm për ne”, ka deklaruar kryetari i Këshillit komunal të Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq. Ai për Portalin UL-info tha që kjo parti kundërshton çdo lloj betonizimi të gjirit të Valdanosit. Sipas fjalëve të tija, zgjedhja më e mirë është që kjo hapësirë ... Read More »

Abazoviq: SULMI NË GJEKËN PAS ZGJEDHJEVE NË PODGORICË

Dritan Abazovic

 “Mund të them që me kujdes do të përcjell procesin dhe në fund me përgjegjësi politike do të sillem në pajtim me atë që do të jetë rezultati përfundimtar”, tha deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq për radio Antena M mbasi që kundër kryetarit të komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka është ngritur padia penale për shkak të keqpërdorimit ... Read More »

Në samitin e të rinjve të Europës: ABAZOVIQ PANELIST

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq do të jetë panelist në – European Youth Summit: 100 for the net 100 in the Danube regjion – të cili e organizon Rrjeti i Forumit europian Alpbach, në Sarajevë. Abazoviq tha sot që e ardhmja e Ballkanit perëndimor varet kryesisht nga ajo se çfarë janë në gjendje gjeneratat tjera të bëjnë ... Read More »

Kuvendi i MZ: ABAZOVIQ PËRCJELL ZGJEDHJET NË UKRAINË

Anëtari i Këshillit për marrëdhënie ndërkombëtare dhe integrime evropiane në Kuvendin e Malit të Zi dhe deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq do të përcjell zgjedhjet presidenciale të cilët të dielën, më 25 maj, mbahen në Ukrainë si anëtar i misionit vëzhgues të OSCE (OEBS). Për shkak të situatës kritike në të cilën gjendet Ukraina, sidomos për shkak ... Read More »

Scroll To Top