Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Fatmir Gjeka

Feed Subscription

Marrëveshja: PD DHE “PERSPEKTIVA” BASHKË NË ZGJEDHJE

amir-hollaj-fatmir-gjeka-gezim-hajdinaga

Partia demokratike (PD) dhe Lëvizja qytetare “Perspektiva” kanë nënshkruar sot në Ulqin marrëveshjen për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme. Nënshkruesit e këtij dokumenti, lideri i PD Fatmir Gjeka dhe drejtuesi i “Perspektivës” Amir Hollaj, kanë thënë se bashkëpunimin e mirë në nivel lokal e kanë fuqizuar me këtë marrëveshje. Ato janë të bindur që ky koalicion, listën e ... Read More »

LD në MZ: RESPEKTONI MARRËVESHJEN – LIRONI MANDATIN E DEPUTETIT

lidhja-demokratike-ne-mal-te-zi

Shkresë – kërkesë partisë Alternativa Shqiptare, kryetarit Gjergj Camaj, nënshkruesit të Marrëveshjes parazgjedhore Lidhja Demokratike në Mal të Zi, kryetari M. Bardhi, para disa ditësh bëri edhe një prej tentativave, siç po duket të fundit, për të shpëtuar atë çka mund të shpetohej nga Koalicioni Shqiptar, të cilin në mënyrë të njëanshme dhe brutale e theu dhe e shkeli Alternativa ... Read More »

Partia Demokratike : CUNGU E KA SJELL FIRMEN ‘’COPYRIGHT’’ NE ULQIN

Partia demokratike, Demokratska partija

Askush nuk gënjen si Forca ! Veçenarisht kur frigohen . Sikurse është rasti I hulumtimit kryetarit tyre në aferën ‘’COPYRIGHT ‘’.Sepse ajo është që Nazif Cungu si kryetar I komunes se Ulqinit ne vitin 23.10.2013 ,në Milloçer ka nënshkruar me kryetarin e Budves dhe Cetinjes marrveshjen turistike me ofert për këto tre komuna . Eshtë punuar vetem për atë rastë ... Read More »

Telegram: GJEKA SHPREHU NGUSHËLLIMET AMBASADORES UJEHARA

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka i dërgoi telegram ngushëllimi ambasadores amerikane në Podgoricë Margaret Ujehara me rastin e tragjedisë e cila ndodhi në Orlando. “Ekselencë e nderuar, pranoni ngushëllimet tona më të thella me rastin e këtij akti të pashënuar. Asnjëherë nuk besoja se në djepin e demokracisë, siç e vlerësoj vendin Tuaj, të ndodh diçka e tillë. Lutemi ... Read More »

Gjeka: SHQIPTARËT JETOJNË MË KEQ SE PARA DHJETË VITEVE

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka thënë se një dekadë mbas ripërtëritjes së pavarësisë së Malit të Zi gjendja e Shqiptarëve nuk është aq e mirë sa pritej, sidomos në sferën ekonomike. Ai theksoi se gjatë procesit të privatizimit shumë kompani kanë falimentuar dhe se qytetarët me kombësi shqiptare në parim sot jetojnë më keq se para dhjetë viteve. ... Read More »

PD për djegien e flamurit të Shqipërisë dhe Kosovës: AKT PRIMITIV DHE ANTICIVILIZUES

Partia demokratike, Demokratska partija

Partia demokratike e Fatmir Gjekës ka vlerësuar se djegia e flamurit të Shqipërisë dhe Kosovës në Podgoricë paraqet akt primitiv dhe anticivilizues. “Besuam që këto veprime të turpshme janë larg pas nesh. Për fat të keq, nuk kishim të drejt, sepse edhe ky rast tregon që akoma ekzistojnë ato të cilëve nuk i konvenon bashkëpunimi dhe miqësia në regjionin tonë”, ... Read More »

Gjeka: REKOMANDIM GJELOSHAJT TË VOTOJË PRO BESIMIT TË QEVERISË

Fatmir Gjeka, Nik Gjeloshaj

Kryetari i Partisë demokratike dhe kryekomunari i Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar se deputetit në Parlamentin shtetëror të zgjedhur nga lista e koalicionit që ai e udhëhoqi, Nik Gjeloshajt, iu rekomandua që të votojë pro besimit të Qeverisë së Malit të Zi. „Jemi të bindur që në këtë mënyrë i kontribuojmë stabilitetit dhe nevojës së vazhdimit të dialogut parlamentar“, tha ... Read More »

Gjeka: KOALICIONI QEVERITAR NË ULQIN NUK EKZISTON TASH DY MIUAJ

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka thënë se që prej 16 nëntorit të vitit të kaluar ka pushuar së funksionuari koalicioni qeveritar në Ulqin. Këshilltarët e Forcës së re demokratike asokohe kanë nënshkruar iniciativën për votimin e mosbesimit të kryetarit aktual të komunës, por klubet tjerë nuk i përkrahën në këtë gjë, kështu që iniciativa mbeti vetëm në ... Read More »

Pink M: EDHE GJEKA EDHE CUNGU KANË UZDAJË TEK PDS-JA

Fatmir-Gjeka, Nazif Cungu

Koalicioni qeverisës në Ulqin nuk ka më perspektivë pasi që URA ka vendosur ta dal nga ai. Negociatat për rikompozim të pushtetit janë në vijim, pohon televizioni PINK M. Lideri i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka thënë se ia kanë dërguar propozimin PDS-së. “Përgjigjen e pres në fund të janarit ose fillim të shkurtit. Të gjejmë ndonjë zgjidhje: ose do ... Read More »

Scroll To Top