Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Fatmir Gjeka

Feed Subscription

Pika kufitare detare në Ulqin: TË PAKTËN GJATË SEZONIT

Ulqin, Ulcinj, Kalaja, Stari grad, Panorama

Ministri i komunikacionit dhe detarisë në Mal të Zi Ivan Brajoviq ka thënë se gjatë qëndrimit të tij një ditor në Ulqin është biseduar edhe për realizimin e iniciativës që në këtë komunë të hapet pika e përkohshme kufitare në det. Ai tha se në këtë proces duhet të kyçet edhe Ministria e punëve të brendshme. “Kjo do të mundësonte ... Read More »

Ministri Brajoviq: KRRUÇIN PËRFUNDIMISHT E SANOJM DERI NË FUND TË PRILLIT

Ivan Brajovic - Komuna e Ulqinit

Ministri i komunikacionit dhe detarisë së Malit të Zi Ivan Brajoviq me bashkëpunëtorë, ndër të cilët ishte edhe drejtori i Drejtorisë për komunikacion Savo Paraça, ka qëndruar sot në vizitë pune në komunë të Ulqinit. Ato biseduan me kryetarin e komunës Fatmir Gjeka dhe bashkëpunëtorët e tij për realizimin e një sërë projektesh në këtë komunë. Brajoviq mbas takimit me ... Read More »

Akva park: ÇDO GJË GATI PËR FILLIM TË PUNIMEVE

Akva park, Wave pool

Kompania turke “Polin” është gati që prej nesër t’i fillojë, të ashtuquajturat, punimet hulumtuese, ndërsa njëkohësisht do të punohej në projektin final të ndërtimit të qytetit ujor në Shtoj, shkruan “Pobjeda”. Ajo citon kryetarin e komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka i cili për këtë gazetë tha se mbas vendimit të Ministrisë së financave, situata është bërë akoma më e pastër ... Read More »

Me rastin e rënies së aeroplanit gjerman: TELEGRAM NGUSHËLLIMI AMBASADORES GJERMANE

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka i ka dërguar telegram ngushëllimi Ambasadores së Republikës së Federale të Gjermanisë në Podgoricë Gudrun Elisabeth Steinacker me rastin e aksidentit ajror të Germanwings. Në telegram ndër të tjera thuhet: “Jemi tronditur thellë me lajmin për aksidentin tragjik ajror mbi Alpet franceze ku humbën jetën udhetarët dhe anëtarët e ekuipazhit, në emër të ... Read More »

Nishani në Ulqin: VIZITË E SUKSESSHME NË MAL TË ZI

Bujar Nishani

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka vlerësuar sot në Ulqin se vizita e tij dyditore në Mal të Zi ishte shumë e suksesshme. Ai tha se është i kënaqur me bisedimet të cilat i kishte me drejtuesit malazez dhe paralajmëroi zgjerim të bashkëpunimit të këtyre dy vendeve. Kryetari shqiptar ka përsëritur se Mali i Zi nuk është vetëm fqinj i ... Read More »

Pritja në nivelin më të lartë: MALI I ZI DHE SHQIPËRIA VENDE MIKE

Gjukanoviq, Nishani

Mali i Zi dhe Shqipëria janë vende mike dhe marrëdhënia e tyre e ndërsjellët mund të shërbejë si model i fqinjësisë së mirë, me çgjë në mënyrë të konsiderueshëm kontribuojnë në stabilitetin e regjionit, u vlerësuar në bisedimet e zyrtarëve malazez dhe kryetarit të Shqipërisë Bujar Nishanit. Nishani të hënën, ditën e parë të vizitës së tij në Mal të ... Read More »

Komuna: GJEKA PRET KRYEPRIFTIN E KISHËS ORTODOKSE

Crkva Ulcinj, Kisha Ulqin

Kryetari i Komunës Z.Fatmir Gjeka u takua me Kryepriftin e Kishës ortodokse në Ulqin Z. Radoica Bozhoviq . Në një takim të hapur dhe miqësorë u prekën një sërë cështjesh të rëndësishme për pjëstarët e ketij besimi dhe besimeve të tjera në komunën tonë dhe u paralajmërun hapa konkretë. U tha që Komuna do të vëjë sa më parë në funksion të besimeve kapelën, ndërkohë që për mirëmbajtjen, funksionin dhe kontrollin e saj do të përkujdeset ndërmarrja për veprimtari komunale. Përfaqësuesit e kishës ortodokse folën edhe për një objekt të ngjashëm i ... Read More »

Gjeka Lamezheviqit: DO TË MBESNI EDHE PA 50 VOTA

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka thënë për “Vijesti” që në këtë qytet është bërë rregull që të bëjnë zhurmë më së shumti ato të cilët po zhduken nga skena politike. Ai në përgjigje drejtuar anëtarit të KQ të MZ Pozitiv Fuad Lamezheviq, i cili e akuzoi që edhe sa ishte drejtor i “Ujësjellësit” dhe tani si kryetar ... Read More »

Në organizim të CZIP-it: ERËRAT E REJA NË KRIPORE

Kriporja

E premtja mund të shënojë pikën kthyese në marrëdhënien e pushtetit shtetëror ndaj hapësirës së Kripores, thanë zyrtarët dhe diplomatët, të cilët sot, në organizim të Qendrës për mbrojtjen dhe hulumtimin e shpendëve (CZIP), janë mbledhur në këtë vend. Në Kripore ishin funksionarët e lartë e Ministrisë së zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit Daliborka Pejoviq, Ivana Vojinoviq dhe Sanja Leshkoviq-Mitroviq, ... Read More »

CZIP: ZYRTARËT DHE DIPLOMATËT TË PREMTËN NË KRIPORE

Solana, Kriporja

Nga Qendra për mbrojtjen dhe hulumtimin e shpendëve është njoftuar se të premten organizohet vizita e përfaqësuesve të Qeverisë dhe korit diplomatik në zonën e Kripores së Ulqinit. Vizita organizohet me qëllim njoftimin e vizitorëve me pasuritë dhe rëndësinë e Kripores si një nga habitatet më të rëndësishme të shpendëve në Mesdhe. Kriporen e Ulqinit do ta vizitojnë: Daliborka Pejoviq, ... Read More »

Scroll To Top