Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Fatmir Gjeka

Feed Subscription

Gjeka: DUHET SHPEJT TË MIRATOHEN VENDIMET NË KUVENDIN KOMUNAL

Fatmir Gjeka

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka filluar konsultimet me liderët e subjekteve politike dhe shefat e grupeve të këshilltarëve në Kuvendin e Komunës. Kryetari Gjeka ka apeluar tek përfaqësuesit e subjekteve politik që bashkëkarisht të punojnë në gjetjen e zgjidhjes të krizës politike në Ulqin, në mënyrë që të sillen vendime në interes të qytetarëve të Ulqinit, të ... Read More »

PD: VENDIME TË MENÇURA TË PDS-SË, TË PUNOHET NË INTERES TË QYTETARËVE

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Partia Demokratike përshëndet dhe i vlerëson të mençura dhe në interesin shtetëror konkluzionet e miratuara mbrëmë nga kryesia e PDS në lidhje me situatën politike në Ulqin. Vlerësojmë që dialogu i hapur dhe i gjere janë mënyra më e mirë që të dilet nga ngërçi politik, e në të cilin u soll pushteti lokal sipas sjelljeve të papërgjegjshme të partnerit ... Read More »

PD: FORCA DUHET TË KËRKOJË FALJE NGA QYTETARËT E ULQINIT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

  Në redaksinë tonë mbërriti kumtesa për opinion e shërbimit për informim të Partisë demokratike të cilën e përcjellim në tërësi. Shërbimi për informim i Partisë Demokratike ka kohë që përcjell akuzat, shpifjet, trillimet dhe thashathemet që bëhen kundër liderit të Partisë Demokratike dhe kryetarit të Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka. Këto akuza plasohen në portalin që është shëndruar në ... Read More »

Gjeka: FORCA DONTE SHKARKIMIN TIM, NUK KA MË KOALICION

Fatmir Gjeka

Kryetari i Komunës së Ulqinit dhe i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka thënë se nuk ka më kuptim të vazhdohet koalicioni me Forcën e re demokratike. “Ato nisën iniciativën për shkarkimin e kryetarit të Komunës, pa paralajmërim, pa asnjë shpjegim”, tha ai për TV Mali i Zi. Gjeka tha se koalicioni i tij është i hapur për negociata me partitë ... Read More »

Gjeka: NUK EKZISTON MË KOALICIONI, FORCA BLLOKOI KUVENDIN KOMUNAL

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar se është evidente që koalicioni qeverisës nuk funksionon ma dhe se do të vijojnë negociatat me PDS-në dhe UDSH-në për formimit të pushtetit të ri. „Në skenë është bllokada e punës së Kuvendit dhe të organeve të vetëqeverisjes lokale për ç’arsye vihet në pikëpyetje funksionimi i tyre dhe shërbimi i nevojave ... Read More »

“Rasti Ultep”: GJEKA I PREMTOI NDIHMË PUNËTORËVE TË FABRIKËS

Fatmir Gjeka, Ultep

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka me bashkëpunëtorë ka biseduar të enjten me të punësuarit e ish fabrikës së qilimave “Ultep” në Katërkollë të cilët tash dhjetë ditë tubohen para portës së këtij kolektivi. Ai premtoi se Komuna do të ofroi ndihmë juridike për mbi 30 punëtorë të cilët tash shtatë vjet nuk kanë status të zgjidhur. Punëtorët e ... Read More »

Ftesa për NATO: GJEKA URON ZYRTARËT DHE QYTETARËT E MALIT TË ZI

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic,  Fatmir Gjeka

Kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka në emër të partisë së tij dhe të tijin personal i dërgoi urimet zyrtarëve më të lartë shtetëror të Malit të Zi dhe të gjithë qytetarëve për suksesin historik të cilin ky vend e arriti sot me marrjen e ftesës të bëhet anëtare e plotë e Aleancës Veriatlantike. “Kjo është konfirmim i qartë i ... Read More »

Vikend Novine: LORO NREKIQ ME SIGURI KRYETARI I RI I KOMUNËS

Loro Nrekic

Shefi i Këshillit komunal të PDS-së Loro Nrekiq me siguri do të jetë kryetari i ri i Komunës së Ulqinit, shkruajnë “Vikend novine”. Nrekiq dje tha për këtë gazetë se ka mundësi që do ta pasojë Fatmir Gjekën në vendin e njeriut të parë të Ulqinit. “Ka mundësi të jem kryetari i Komunës”, tha ai duke shtuar se “në periudhën ... Read More »

Me iniciativë të PD-së: SHQIPTARËT BËJNË PLATFORMË TË PËRBASHKËT

Platforma

Partia demokratike e Fatmir Gjekës ka iniciuar të martën takimin në të cilin liderët e grupimeve politike shqiptare kanë biseduar rreth nevojës së përpilimit të platformës së përbashkët. Në tubim përveç Gjekës ishin të pranishëm edhe lideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka, Lidhjes demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhi, Iniciativës qytetare Vasel Sinishtaj, Lëvizjes qytetare “Perspektiva” Amir ... Read More »

Scroll To Top