Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Fatmir Gjeka

Feed Subscription

“Vijesti”: PDS KTHEHET NË PUSHTETIN E ULQINIT?

Opstina Ulcinj, Komuna e Ulqinit

PDS në Ulqin së shpejti mund të kthehet në pushtet me rikompozim në Parlamentin lokal, shkruan “Vijesti”. Në opinion spekulohet se koalicionin e ri mund ta bëjnë PDS-ja me Forcën. Shefi i Klubit të këshilltarëve të PDS-së Loro Nrekiq ka thënë se tani, kur partnerët e koalicionit janë në zonën e grindjes publike, kjo parti e sheh mundësinë për të marrë ... Read More »

PD: INICIATIVA PËR PLATFORMËN E PËRBASHKËT TË PARTIVE SHQIPTARE

Partia demokratike

Këshilli qendror i Partisë demokratike të Fatmir Gjekës ka miratuar të martën mbrëma iniciativën për platformën e bashkëpunimit të partive shqiptare, mëson Portali Ul-info. Thuhet se ky hap erdhi si përgjigje në situatën politike në vend, integrimet evropiane dhe euroatlantike, si dhe zgjedhjet e afërta parlamentare. Ftesa do t’i dërgohet të gjithë partive shqiptare, ndërsa mbledhja do të mbahet të ... Read More »

Gjeka: URGJENTISHT TË DISKUTOHET NË KUVEND PËR PLANIN E SANIMIT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka kërkon nga partnerët e koalicionit pëlqimin për thirrje urgjente të seancës së jashtëzakonshme të parlamentit lokal në të cilën do të diskutohej vetëm për Planin e sanimit për të cilën Ministria e financave ka dhënë mendim pozitiv, shkruan Portali Vijesti. Komuna planifikon që me kushte të favorshme të marrë kredi tek Erste, Hipo ... Read More »

Gjeka: DO TË NDËRTOJMË FABRIKËN PËR PASTRIMIN E UJIT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka paralajmëruar se së shpejti do të nis realizimi i projektit të ndërtimit të fabrikës për pastrimin e ujit nga burimi. Analizat të cilat po kryhen tash një muaj tregojnë se disa puse në burimin Lisën Borë kanë sasi të lartë të manganit, kështu që uji prej tyre është i papërdorshëm për konsum ... Read More »

Komuna: TË RINJ SHQIPTARË NË AKADEMINË POLICORE

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

  Nisur nga rëndësia që ka arsimi si hap drejtë së ardhmes dhe begatisë së gjeneratave të reja strukturat udhëheqëse komunale në programin e tyre dhe në axhendat, kësaj fushe i kanë kushtuar dhe i kushtojnë rëndësi të vecantë. Tani, kur ka filluar viti i ri akademik i rikujtojmë të gjithë studentët, të rinjtë tanë, prindërit e tyre dhe opinion e gjërë që gjatë muajve të verës dhe në vazhdim ... Read More »

Ministria e arsimit e Kosovës: TAKIM ME KRYETARIN GJEKA

Fatmir Gjeka

  Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHhT), z. Arsim Bajrami ka pritur sot në takim kryetarin e Komunës së Ulqinit, z. Fatmir Gjeka, me të cilin ka biseduar për gjendjen e arsimit për komunitetin shqiptar që jeton në Mal të Zi, e sidomos në Komunën e Ulqinit, ku jeton një numër i madh i shqiptarëve. Po ashtu, gjatë këtij ... Read More »

Sukubinë: VENDOSET GUR-THEMELI PËR SHKOLLËN

Shkolla Sukubine, Fatmir Gjeka

Ministri i arsimit Predrag Boshkoviq, kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka dhe përfaqësuesi i diasporës së Ulqinit në SHBA Cafo Boga kanë vendosur sot gur-themelin për objektin e ri të shkollës zonale në Sukubinë. Ato, në prani të një numri të madh të vendasve, kanë thënë se në vitin e ardhshëm shkollor nxënësit dhe stafi arsimor i kësaj zone ... Read More »

N.Kallaç: DO TË DORËZOJË PADI PENALE KUNDËR FATMIR GJEKËS

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Në bazë të thënieve të kryetarit të komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka “se analizat e tyre të procesit tregojnë ekzistimin e korrupsionit të cilin Prokuroria duhet ta hetojë”, ku pastaj nuk jep asnjë dëshmi, theksoi se Fatmir Gjeka thëniet e veta do ti vërtetojë në vetit e të paditurit, sepse kundër tij do të ngritët padia penale tek prokurori përgjegjës ... Read More »

Krivokapiq: TË RESPEKTOHEN TË DREJTAT E SHQIPTARËVE, TË FORMOHET KOMUNA E TUZIT

SDP

Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi dhe i Partisë socialdemokrate Ranko Krivokapiq ka deklaruar se shteti në periudhën e kaluar nuk ka respektuar deri në fund pozicionin, statusin dhe të drejtat e popullit shqiptar i cili dha kontribut kyç në ndërtimin e Malit të Zi multietnik dhe multikonfesional, ne rinovimin e pavarësisë malazeze dhe perspektivës së saj evropiane dhe ... Read More »

Gjeka: TA PËRCJELLIM ME KORREKTËSI NDESHJEN NË ELBASAN

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Të  nderuar tifozë të futbollit! Jam i bindur se sytë e shqiptarëve kudo që jetojnë dhe punojnë sot janë në ,,Elbasan Arena” ku do të luhet ndeshja ndërmjet kombëtares së Shqipërisë dhe Serbisë. Këtë ndeshje e presin me interesim të madh edhe të rinjtë e qytetit tonë, por kjo ndeshje do të jetë edhe në qendër të opinionit botëror dhe atë, ... Read More »

Scroll To Top