Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Fatmir Gjeka

Feed Subscription

Prapë aferë gjyqësore: GJEKA FTOI PROKURORINË DHE GJYKATËN SUPREME TË REAGOJNË

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka, Press

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka thënë në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp se administrata lokale po ballafaqohet me aferën e re gjyqësore e cila ka elemente korruptuese dhe e cila kërcënon që komunën ta çojë drejt falimentimit. Këto ditë Gjykata e lartë në Podgoricë, siç pohon Sekretari për mbrojtje të pasurisë pranë Komunës së Ulqinit Gëzim Haxhibeti, ... Read More »

Lidhja shqiptare në botë: ILIR LLESHI KRYETAR NË MAL TË ZI

Lidhja shqiptare ne bote

Në Sallën e madhe të komunës së Ulqinit sot u mbajt Kuvendi themelues i Lidhjes shqiptare në botë, dega Mali i Zi. Në mbledhje të kësaj organizate shqiptare mbarëkombëtare është zgjedhur Kryesia e degës për Mal të Zi, ndërsa për kryetar të saj të parë u përzgjodh Ilir Lleshi nga Ulqini. Ai, duke u falënderuar për zgjedhjen, tha se kjo ... Read More »

Dita e policisë: GJEKA DHE BECI URUAN GJOZOVIQIN

reg-ulcinjska-policija

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka dhe nënkryetari Safet Beci uruan sot festën shefit të Policisë së Ulqinit Sead Gjozoviq dhe bashkëpunëtorët e tij. Ato falënderuan policinë për bashkëpunimin korrekt sidomos gjatë sezonit turistik. Dy tetori në Mal të Zi shënohet si Dita e Ministrisë së punëve të brendshme. Read More »

Komuna, KKSH, UDSH, URA, Shkreli, LD në MZ: URIME FESTËN E KURBAN BAJRAMIT

Xhamia, Dzamia

Kam nder dhe kënaqësinë që në emër të Komunës së Ulqinit dhe në emrin tim personal të gjithë besimtarëve të besimit islam tua uroj Festën e Kurban Bajramit. Uroj që kjo festë të përcillet me dashuri, respekt, solidaritet dhe vullnet të mirë! Paçi gëzim dhe mirëqenie përgjatë vitit në vazhdim! Qofshi të gëzuar gjithmonë! Gëzuar Bajramin ! Të nderuar besimtarë të fesë ... Read More »

Sindikata e administratës së Kosovës: TAKIM ME GJEKËN DHE LAMOVIQIN

Sindikata

Delegacioni i Federatës sindikale të Administratës së Kosovës, i përbërë nga 13 anëtarë të kryesuar nga kryetari i kësaj federate Ndue Kalaj, nga data 18-20.09.2015 qëndroi në komunë të Ulqinit, ku pati takime zyrtare me kryetarin e komunës Fatmir Gjeka dhe kryetarin e Sindikatës së Ulqinit Shefki-Keko Lamoviq. Në këto takime u shkëmbyen përvojat reciproke të funksionimit të pushtetit lokal ... Read More »

Gjeka në press: SEZONI 2015 JASHTËZAKONISHT I SUKSESSHËM

Kabineti, Kabinet

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka mbajtur sot konferencën për shtyp në të cilën para së gjithash është falënderuar të gjithë turistëve që për vend pushimi zgjodhën Ulqinin. „Duke iu falënderuar atyre ne sot flasim për një sezon jashtëzakonisht të suksesshëm“, tha ai dhe njëkohësisht shprehu falënderimin të gjithë atyre që kontribouan në suksesshmërinë e sezonit. Duke folur ... Read More »

Komuna: VIZITA NË TIRANË, PRESS I KRYETARIT, MBLEDHJA E KOLEGJIUMIT TË KUVENDIT

Tirana

Delegacionin e Komunës së Ulqinit në krye me kryetarin e Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka, kryeparlamentarin Fuad Haxhibeti, sekretarin Milazim Mustafa si dhe përfaqësuesit e Zyrës ICP pranë Komunës së Ulqinit Artan Çobaj dhe Arben Xhurreta, brenda ndërtesës së Bashkisë së Tiranës e priti Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj si dhe nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Andi Seferi. Takimi zgjati ... Read More »

Vizita: GJEKA DHE HAXHIBETI NESËR NË TIRANË

Fatmir Gjeka, Fuad Haxhibeti

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka dhe kryetari i Kuvendit komunal Fuad Haxhibeti do të qëndrojnë nesër në vizitë në kryeqytetin e Shqipërisë, mëson Portali Ul-info. Ato me këtë rast do të bisedojnë me kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj për zgjerimin e bashkëpunimit në mes të këtyre dy qyteteve. Arsyeja për qëndrimin e nesërm të drejtuesve të Ulqinit në ... Read More »

Scroll To Top