Sunday , October 25 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Federal

Feed Subscription

Kupa Pavarësia: PRISHTINA FITUESE, FEDERALI NDALET NË GJYSËMFINALE

Prishtina është fituesja e edicionit të pestë të “Kupës Pavarësia”. Klubi i kryeqytetit të Kosovës arriti të mundë në finalen e Vlorës, Flamurtarin me rezultatin 8-7 nga pika e bardhë. Në ndeshjen e parë gjysmëfinale, Federali humbi nga Flamurtari i Vlorës me rezultatin 2:0. Edhe pse eksperienca dhe kualiteti ishin në anën e futbollistëve nga Vlora, të cilët garojnë në ... Read More »

Futboll: FEDERALI TË MARTËN NË TIVAR ME HAJDUKUN

Xhiroja e dytë e Regjionit jugor të futbollit, në të cilën merr pjesë dhe “Federali” i Ulqinit, do të luhet në fillim të javës tjetër. Në këtë ligë marrin pjesë pesë ekipe. “Slloga” e Tivarit të vjetër të hënën, më 23 shtator, në ora 16, pret – “Sllogen” nga Radoviqi, derisa një ditë mëvon, të martën me 24 shtator, “Hajduku” ... Read More »

Futboll: ULQINAKËT NË LIGËN E TRETË JUGORE!

Në kabinetin e kryetarit të Komunës së Ulqinit Nazif Cungu të premten është mbajtur një takim në mes përfaqësuesëve të KF Otrant, KRF Federal dhe Kryetarit të Lidhjes futbollistike të regjionit jugor të Malit të Zi, z. Gjuroviq. Objektiv i këtij takimi ka qenë shqyrtimi i gjendjes në KF Otrant dhe gjetja e zgjidhjes me qëllim të pjesëmarrjes së ekipit ... Read More »

Scroll To Top