Friday , January 22 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Forca e Re Demokratike

Feed Subscription

Letër e hapur nga Koalicioni Forca-UDSH-ASH: BINDNI TJERËT TË BASHKOHEMI

camaj-cungu-zenka

Drejtuar opinionit publik mbarëshqiptar si dhe: Presidentit të Republikës së Shqipërisë Z. Bujar Nishani Presidentit të Republikës së Kosovës Z. Hashim Thaçi Kryetarit të Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, Z. Ilir Meta Kryetarit të Parlamentit të Republikës së Kosovës, Z. Kadri Veseli Kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Shqipërisë, Z. Edi Rama Kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Z. ... Read More »

Koalicioni Forca-UDSH-ASH: TË GJITHA VENDIMET ME KONSENSUS

forca-udsh-ash

  Pas nënshkrimit të marrëveshjes për koalicionin parazgjedhor mes Forcës së Re Demokratike dhe Unionit Demokratik të Shqiptarëve, mbrëmë këtij koalicioni i është bashkuar edhe subjekti i tretë më i madh politik shqiptar në vend, Alternativa Shqiptare. “Nëpërmjet këtij koalicioni, që përfshin tre partitë kryesore shqiptare të Malit të Zi, garantohet fuqizimi i faktorit politik shqiptar në vend duke mundësuar ... Read More »

“Vijesti”: CUNGU DO TË UDHËHEQË LISTËN FORCA-UDSH

forca-udsh

Lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu do të udhëheqë listën e koalicionit të kësaj parti dhe Unionit Demokratik të Shqiptarëve në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, shkruan “Vijesti”. Siç thuhet, koalicioni i këtyre dy partive nacionale shqiptare do të dorëzojë listën në Komisionin zgjedhor shtetëror të hënën. Në fillim të javës së ardhshme këtë gjë do ta bëjnë edhe ... Read More »

Forca: KALOHET EDHE NJË AFAT PËR KONGRES

Forca e re demokratike

Paralajmërimi që Kongresi i 3 zgjedhor i Forcës së re demokratike do të mbahet deri në mes të qershorit, nuk është realizuar. Këshilli qendror i kësaj parti në fund të marsit fillimisht ka vendosur që kongresi do të mbahet me 14 maj. Kryetari i Forcës Nazif Cungu mbas kësaj shtyrje ka deklaruar që Kongresi do të mbahet deri në mes ... Read More »

Vendimi i shkallës së parë: FORCA T’I PAGUAJË IQ-SË DHE SINISHTAJT 24 MIJË EURO

Vasel Sinishtaj, Nazif Cungu

Para Gjykatës themelore në Ulqin ka përfunduar kontesti në bazë të padisë të cilën kundër Forcës së re demokratike e kanë dorëzuar Iniciativa qytetare (IQ) nga Tuzi dhe funksionari i lartë i këtij grupimi politik Vasel Sinishtaj. Siç mëson Portali Ul-info, pjesërisht është miratuar kërkesa paditëse në bazë të cilës Forca duhet t’i paguajë rreth 10 mijë euro IQ-së, sa ... Read More »

Emërimet: CEKA SEKRETAR PËR VEPRIMTARI SHOQËRORE

Ardit Ceka

Magjistri i drejtësisë Ardit Ceka është sekretar i Sekretariatit për administratë dhe veprimtari shoqërore, mëson Portal Ul-info. Tema e punimit të tij magjistral ishte organizimi i administratës lokale në komunë të Ulqinit. Ceka në këtë funksion do të zëvendësojë Ahmet Aloshin. Read More »

Cungu: KONGRESI I FORCËS DERI NË MES TË QERSHORIT

Nazif Cungu

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka thënë se Kongresi i tretë zgjedhor i kësaj parti, i cili ishte i planifikuar për datën 14 maj, është shtyrë dhe do të mbahet deri në mes të qershorit. “Kongresi i Forcës është shtyrë për arsye teknike. Nuk ka arsye tjera për shtyrjen e tij. Bëhet fjalë për përgatitjen e dokumenteve ... Read More »

Ulqin: SHTYHET KONGRESI ZGJEDHOR I FORCËS

Forca e re demokratike

Në fund të marsit nga Forca e re demokratike është njoftuar se Këshilli qendror ka sjell vendimin që Kongresi i tretë zgjedhor i kësaj partie nacionale shqiptare të mbahet me 14 maj. Mirëpo, dje nuk kishte asnjë lloj informate që kjo ndodhi. Për Portalin Ul-info nga kjo parti jozyrtarisht është thënë se Kongresi “do të mbahet së shpejti”. Read More »

Forca: HAXHIBETI DREJTOR I OT, GORANA PRAPË SEKRETAR

Fuad Haxhibeti

Ish kryetari i Kuvendit komunal të Ulqinit Fuad Haxhibeti do të jetë drejtori i ri i Organizatës turistike të Ulqinit, mëson Portali Ul-info. Këtë vendim e solli sot Këshilli qendror i Forcës së re demokratike. Po ashtu është vendosur që Mustafa Gorana të jetë në krye të Sekretariatit për veprimtari komunale në Komunë të Ulqinit, funksion të cilin dikur e ... Read More »

Shkelet “Aneksi 2” PDS-Forca: MALËSIA KOMUNË NË PËRBËRJE TË PODGORICËS

Gjukanoviq, Cungu, Koalicioni, DPS, Forca

Kuvendi i Malit të Zi ka miratuar dje ndryshimet e disa ligjeve me të cilët komuna e deritashme urbane e Tuzit është bërë “Komunë në përbërje të Podgoricës”. Kundër këtij propozimit të PDS-së dhe Partisë boshnjake votuan deputetët e Forcës Genci Nimanbegu, Alternativës shqiptare Nik Gjeloshaj dhe deputeti i pavarur Dritan Abazoviq. Në këtë mënyrë edhe një herë u shkelen ... Read More »

Scroll To Top