Monday , July 13 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Gjergj Camaj

Feed Subscription

Letër e hapur nga Koalicioni Forca-UDSH-ASH: BINDNI TJERËT TË BASHKOHEMI

camaj-cungu-zenka

Drejtuar opinionit publik mbarëshqiptar si dhe: Presidentit të Republikës së Shqipërisë Z. Bujar Nishani Presidentit të Republikës së Kosovës Z. Hashim Thaçi Kryetarit të Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, Z. Ilir Meta Kryetarit të Parlamentit të Republikës së Kosovës, Z. Kadri Veseli Kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Shqipërisë, Z. Edi Rama Kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Z. ... Read More »

Koalicioni Forca-UDSH-ASH: TË GJITHA VENDIMET ME KONSENSUS

forca-udsh-ash

  Pas nënshkrimit të marrëveshjes për koalicionin parazgjedhor mes Forcës së Re Demokratike dhe Unionit Demokratik të Shqiptarëve, mbrëmë këtij koalicioni i është bashkuar edhe subjekti i tretë më i madh politik shqiptar në vend, Alternativa Shqiptare. “Nëpërmjet këtij koalicioni, që përfshin tre partitë kryesore shqiptare të Malit të Zi, garantohet fuqizimi i faktorit politik shqiptar në vend duke mundësuar ... Read More »

LD në MZ: RESPEKTONI MARRËVESHJEN – LIRONI MANDATIN E DEPUTETIT

lidhja-demokratike-ne-mal-te-zi

Shkresë – kërkesë partisë Alternativa Shqiptare, kryetarit Gjergj Camaj, nënshkruesit të Marrëveshjes parazgjedhore Lidhja Demokratike në Mal të Zi, kryetari M. Bardhi, para disa ditësh bëri edhe një prej tentativave, siç po duket të fundit, për të shpëtuar atë çka mund të shpetohej nga Koalicioni Shqiptar, të cilin në mënyrë të njëanshme dhe brutale e theu dhe e shkeli Alternativa ... Read More »

Me iniciativë të PD-së: SHQIPTARËT BËJNË PLATFORMË TË PËRBASHKËT

Platforma

Partia demokratike e Fatmir Gjekës ka iniciuar të martën takimin në të cilin liderët e grupimeve politike shqiptare kanë biseduar rreth nevojës së përpilimit të platformës së përbashkët. Në tubim përveç Gjekës ishin të pranishëm edhe lideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka, Lidhjes demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhi, Iniciativës qytetare Vasel Sinishtaj, Lëvizjes qytetare “Perspektiva” Amir ... Read More »

Krivokapiq: TË RESPEKTOHEN TË DREJTAT E SHQIPTARËVE, TË FORMOHET KOMUNA E TUZIT

SDP

Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi dhe i Partisë socialdemokrate Ranko Krivokapiq ka deklaruar se shteti në periudhën e kaluar nuk ka respektuar deri në fund pozicionin, statusin dhe të drejtat e popullit shqiptar i cili dha kontribut kyç në ndërtimin e Malit të Zi multietnik dhe multikonfesional, ne rinovimin e pavarësisë malazeze dhe perspektivës së saj evropiane dhe ... Read More »

Bardhi kërkon: GJEKA DHE CAMAJ – HIQNI NIKËN!

Mehmet Bardhi

Kryetari i Lidhjes Demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhi i ka dërguar një shkresë partnerëve të “Koalicionit Shqiptarë” në të cilën kërkon lirimin e vendit të deputetit LD në MZ-së, “të cilin që më se dy muaj e kanë uzurpuar me Nik Gjeloshajn, në kundërshtim me Marrëveshjen e kodin zgjedhor, moral e ligjor”. Në letër thuhet: Zotëria Juaj kryetarë, ... Read More »

Scroll To Top