Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Josef Jan Svatek

Feed Subscription

SVATEK NË FILLIM TË SHEKULLIT TË KALUAR PËR ULQININ

Valdanos, Panorama

Në fillim të shekullit XX shkencëtari i famshëm nga Çekia Josef Jan Svatek (1870-1948) ka qëndruar në Ulqin dhe me ngazëllim ka shkruar për bukurit natyrore të tija. Për lexuesit e Portalit tonë po i përcjellim vëzhgimet e tija të mrekullueshme për Valdanosin dhe Plazhin e vogël. Deri sa mos ta prek civilizimi i ri Valdanosi do të mbes synimi ... Read More »

Scroll To Top