Friday , September 25 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Keshilli kombetar i Shqiptareve

Feed Subscription

KKSH: KËRKESA PËR KUOTA JAVËN E ARDHSHME NË ADRESAT PËRKATËSE

KKSH

Në redaksinë tonë mbërriti kumtesa për opinion e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve, e nënshkruar nga sekretari Faik Nika, të cilën e përcjellim në tërësi. Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi e ndjen të nevojshme të sqaroj publikun, pas deklaratës së UDSH-së, lidhur me aktivitetin e Këshilli për sigurim të kuotave në universitetet publike të Shqipërisë dhe Kosovës për ... Read More »

KKSH: SHQETËSOJNË VEPRIMET E ZYRTARËVE TË POLICISË

Genci Nimanbegu

Në redaksinë tonë mbërriti kumtesa kryetarit të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve (KKSH) Genci Nimanbegut të cilën e publikojmë në tërësi. Këshilli Kombëtar i Shqiptareve në Malin e Zi shprehet i shqetësimin dhe dënon ashpër veprimet e zyrtarëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Malit të Zi, gjegjësisht Drejtorisë së Policisë Q.S. Tivarë, Filjalit të Sigurisë Ulqin, të cilët kanë ... Read More »

KKSH: DËNOJMË ASHPËR DJEGIEN E FLAMURIT TË SHQIPËRISË DHE TË KOSOVËS

Genci Nimanbegu

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, shpreh shqetësim të thellë dhe dënon ashpër, shfaqjen e akteve vandale, djegien e flamurit të Shqipërisë dhe Kosovës në Podgoricë, para selive të Ambasadave. Dukuri të tilla nuk janë gjë tjetër përveç akte të shëmtuara, shfaqe të urrejtjes, tregues të mos respektit dhe mos tolerancë ndaj një kombi, prandaj si shoqëri kemi ... Read More »

Dorëheqja: PAL DRESHAJ NUK ËSHTË MË NËNKRYETAR I KKSH-SË

Pal

Nënkryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi Pal Drejshaj dha dorëheqje në këtë funksion. Ai në deklaratë për Portalin Ul-info tha se në këtë mënyrë ka shpreh pakënaqësinë me mënyrën dhe metodologjinë e punës së këtij institucion. “Nuk dua të jem pjesë e kusureve politike”, tha Dreshaj. Ai shtoi se KKSH para shtatë muajve duhej të zgjidhte ... Read More »

Me rastin e Ditës së flamurit: MARATONA E KATËRT E PAVARSISË

maratona logo

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi, si zakonisht, organizon një sërë aktivitetesh me rastin e Ditës së Flamurit Kombëtar, 28 Nëntorit. Edhe këtë vit, më 28.11.2015, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve, në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe Bashkinë e Shkodrës, tashmë për të katërtin vit me radhë, organizon MARATONËN E PAVARËSISË  2015, Shkodër – Ulqin. Caku fillestar, gjegjësisht ... Read More »

KKSH: ABETARJA EDHE NGA KOSOVA

Genci Nimanbegu, KKSH, Abetarja

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi ka pranuar sot donacion Abetaren mbarëkombëtare nga Ministria e Arsimit, e Shkencës dhe e Teknologjisë së Republikës së Kosovës. Donacionin kryetarit të KKSH-së, z. Genci Nimanbegu, ia ka dorëzuar në emër të MASHT-it, drejtori i Departamentit për Zhvillimin e Arsimit Parauniversitar pranë kësaj ministrie, z. Agim Bërdyna. Kryetari Nimanbegu e ka falënderuar ... Read More »

KKSH: Urim për nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit për ditën e parë të shkollës

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, i’u uron të gjithë nxënësve ditën e parë të shkollës, duke i uruar një fillim të mbarë, të suksesshëm dhe sa më të frytshëm. I urojmë njëherit edhe mësimdhënësve fillimin e vitit të ri shkollor, me dëshirën që dituria e tyre dhe e librit, të gjejnë strehim në mendjen e nxënësve dhe ... Read More »

KKSH: Vizita e delegacionit të Komunës së Strugës

Genci Nimanbegu

Një delegacion nga Komuna e Strugës në përbërje nga kryetari i Kuvendit të Strugës z. Abdullah Qazimovski, z. Krenar Lloga, sekretar i Komunës dhe Verim Kaba drejtor i Ndërmarrjes së Ujësjellës-Kanalizime të Strugës, ishin sot për vizitë në Këshillin Kombëtar të Shqiptarëve, delegacioni është pritur nga Kryetari i Këshillit z. Genci Nimanbegu dhe sekretari Faik Nika. Në takim është diskutuar ... Read More »

KKSH: TAKIM ME MINISTRIN BOSHKOVIQ

KKSH

Një delegacion i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi, në krye me kryetarin Genci Nimanbegu, u takua sot në Podgoricë me ministrin e Arsimit, Predrag Boshkoviq dhe bashkëpunëtorët e tij. Në takim u diskutua për shumë çështje dhe probleme me të cilat ballafaqohet arsimi në gjuhën shqipe në Mal të Zi, si programet mësimore, tekstet shkollore, me theks ... Read More »

Scroll To Top