Sunday , June 7 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: KF Federal Ulqin

Feed Subscription

Të mërkurën: NDESHJA VENDIMTARE E FEDERALIT

Federal

Futbollistët e Federalit do të luajnë ndeshjen vendimtare për kualifikim në rangun më të lartë garues. Ato para tifozëve të vet do të takohen me skuadrën “Radniçki” nga Berane. Ndeshja fillon në ora 17:30, në stadiumin e hotelit “Olimpik”. Prej Federalit janë ftuar Ulqinakët që masovikisht të jenë të pranishëm në ndeshje dhe me përkrahje nga tribuna ti ndihmojnë ekipit ... Read More »

Futboll: FEDERALLI VAZHDON ME FITORE

Edhe pjesën pranverore të kampionatit të Regjionit jugor të futbollit “Federali” i Ulqinit e ka filluar me fitore, por jo aq bindshëm si në pjesën e parë të garës. Në dy xhirot e para futbollistët e këtij klubi kanë fituar në Radoviq, afër Tivtit, skuadrën vendase “Sloga” me rezultatin 2:1, ndërsa fundjavën e kaluar para publikut të vet (1:0) kanë ... Read More »

Fitore e lehtë e Federalit në Tivar: SLOGA RIVALE E PABARABARTË

Futbollistët e Federalit kanë fituar të dielën në Tivar ekipin e vendasve të „Slogës“ me rezultatin 5:1. Golat për skuadren e Ulqinit i shënuan nga dy Mollabeqiri dhe Gurzakoviq, ndërsa një Axhemoviq. Federali bindshëm udhëheq në tabelën e Regjionit jugor të futbollit me 21 pikë, gjegjësisht me shtatë fitore nga të gjitha ndeshjet e luajtura deri tani. Read More »

Fitore tjetër e Federalit: BRESHËRI GOLASH NË PLAZHIN E MADH

Federali i Ulqinit të dielën para tifozëve të vet me rezultatin 5:3 e fitoi  lehtë ekipin e Hajdukut nga Tivari. Golat për vendasit i kanë shënuar Peraziq, Molabeqiri, Gurzakoviq dhe Alibegu, ndërsa në rrjeten e portierit të Hajdukut ka përfunduar dhe një autogol. Federali bindshëm udhëheq në tabelën e Regjionit jugor të futbollit, me tetë pikë më shumë se skuadra ... Read More »

Futboll: FEDERALLI TË MARTËN MYSAFIRË I “SLLOGES” NGA RADOVIQI

Në xhiron e 4 të Regjionit jugor të futbollit, të martën, në ora 15, në Radanoviq Federalli i Ulqinit luan me “Sllogen” nga Radoviqi. “Slloga” bga Tivari i vjetër të dielën humbi në fushën e vet nga “Orjeni” nga Herceg-Novi me rezultatin 3:2. Në këtë xhiro i lirë ishte Hajduku nga Tivari. Ulqinakët udhëheqin bindshëm në tabelën e “Beton ligës” ... Read More »

Futboll: NË XHIRON E PARË FEDERALI ME ORJENIN

Stadion_Safari

Në xhiron e parë të Regjionit jugor të futbollit të Malit të Zi “Federali” i Ulqinit (ish Otranti) të dielën do të luaj me ekipin e “Orjenit” nga Herceg-Novi. Ndeshja fillon në orën 13:00 në stadiumin tek Safari. Në ligën e Tretë malazeze, e cila njihet edhe si “beton liga” (nga ajo nuk mund të bihet), në ktët sezon marrin ... Read More »

Scroll To Top