Saturday , February 27 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Kite beach DOLCINIUM

Feed Subscription

Nga e mërkura: NIS FESTIVALI “AFTER BEACH PARTIES”

Kite Beach Dolcinium

Edicioni i gjashtë i festivalit After Beach Parties fillon më 15 korrik dhe do të zgjas deri më 15 gusht. Edhe këtë verë në 30 ditët e programit aktiv muzikor janë përgatitur mbi 400 parti dhe performanca të shkëlqyera përgjatë bregdetit të Malit të Zi, njoftojnë organizatorët e manifestimit. Festivali After beach partie edhe këtë vit e organizon agjencia Montenegro ... Read More »

Për fundjavë në Ulqin: PROGRAMET NË FESTIVALIN AFTER BEACH

Kite beach Dolcinium

Në kuadër të edicionit të pestë të festivalit muzikor veror After Beach të shtunën, më 19 korrik, në ambientin e mrekullueshëm të plazhit kite surf D’Olcinium në Ulqini do të performojë grupi nga Nishi El Jazzyra prej orës 18, derisa mysafiri të dielën, me 20 korrik, do të jetë Yil Megi. Poashtu, në të dy ditët e fundjavës në SandBox ... Read More »

Nga mesi i qershorit në “D’Olcinium”: GARA NË KAJTBORDING

Kite-2

Nga 14 deri më 17 qershor në plazhin D’Olcinium do të mbahet Kajtbording kup “Montenegro Open 2014”. Kjo garë, në të cilën do të marrin pjesë kajterët nga vendet e regjioni dhe Evropës, organizohet në bashkëpunim me Federatën e lundrimit të Malit të Zi. Për Ulqin, siç lajmërojnë organizatorët e kupës, është shumë e rëndësishme që këto gara mbahen në ... Read More »

Southern Soul Festival: NË FUND TË QERSHORIT NË DOLCIONIUM

Festivali i dytë me radhë Southern Soul do të mbahet në Plazhin e madh, nga 26 deri më 29 qershor. Gjatë katër ditëve të festivalit në Dolcinium Kite Club do të performojnë mbi 40 artistë nga regjioni, Evropa dhe bota dhe do të ndajnë me publikun tingujt e muzikës soul, jazz, disko dhe house, si dhe zhanreve tjera të ngjashme. ... Read More »

Pjesëmarrësit e festivalit në “Dolcinium” bien dakord: ORGANIZIMI, PROGRAMI DHE VENDI TË JASHTZAKONSHËM

Disa qindra njerëz, kryesisht nga Britania e Madhe, janë kënaqur tre ditë në plazhin “Dolcinium” ku u mbante i pari “Southern Soul Festival Montenegro 2013”. Të pranishmit kishin mundësi të dëgjojnë repertorin e rreth njëzet artistë në tri skena, dhe, edhe pse koha ishte pak më e ftohtë se zakonisht, të kënaqen në mrekullitë e Plazhit të madh. “Organizimi, programi ... Read More »

Gara në kajt: U MBAJT I PARI “MONTENEGRO OPEN”

Martin Dollend nga Kroacia është fitues i “Montenegro Open 2013”, garës së parë në këtë vend në kajt – surf. Dollend me këtë sukses njëkohësisht ka fituar 20 pikë në renditjen e Asociacionit Evropian për kajt (IKA), në disiplinën “Cours race”, e cila në olimpiadën e ardhshme do të vendoset në programin oficial. Në këtë garë morën pjesë njëzet garues ... Read More »

Scroll To Top