Wednesday , October 21 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Klubi i basketbollit Ulqin

Feed Subscription

Fitore e basketbollistëve në Tivar: ULQINI NË GJYSMËFINALE

Kosarka, Basketboll, Ulcinj, Ulqin

  Basketbollistët e “Ulqinit” do të luajnë në gjysmëfinale të Ligës së parë Erste, meqë në ndeshjen e tretë të serisë së çerekfinaleve, të martën mbrëma në Tivat, kanë fituar skuadrën vendase “Teodo” me rezultatin 77:72 (12:7, 25:19, 23:18, 17:28). Skuadrën fituese e drejtoi Mirza Sarajlija me 24 pikë, derisa Foster shënoi katër pikë më pak. “Ulqini” në gjysmëfinale të ... Read More »

Sukses i basketbollistëve: ME FITORE SIGURUAN HYRJEN NË SUPERLIGË

Latkovic, Basketboll, Kosarka

Atë çfarë dëshiruan në fillim të garës, basketbollistët e Ulqinit mbrëmë praktikisht e realizuan. Ato në xhiron e 16 të Ligës së parë Erste në basketboll, para tifozëve të vet, fituan skuadrën e “Ibar” nga Rozhaja, me rezultatin 92:87(31:16, 23:23, 18:20, 20:28). Në këtë mënyrë KB „Ulqini“ pothuajse siguroi kualifikimin në Superligë. Read More »

Rekord: BASKETBOLLISTËT E ULQINIT FITUAN ME 104 PIKË DIFERENCË!?

Basketboll, Kosarka

Skuadra e Klubit të basketbollit “Ulqin” fitoi në fillim të kësaj jave me diferencë rekord në pike. Basketbollistët e skuadrës tone fituan “Jedinstvon” nga Bijello Pole me rezultatin 127:23! Arsyeja kryesore e kësaj diference në fund të takimit ishte sepse mysafirët, për shkak të problemeve financiare, erdhën në Ulqin me skuadrën e moshave të reja. Read More »

Përforcim: ISH KAPITENI I KB “BUDUQNOST” NË ULQIN

Marko Popovic

Kapiteni disavjeçar i Klubit të basketbollit “Buduqnost”, Marko Popoviq, këtë sezon do të luaj për KB Ulqin, shkruajnë mediet e Podgoricës. Ai për shkak të lëndimit në gju një kohë të gjatë ishte jashtë fushës, ndërsa për shumë vite mbajti shiritin e kapitenit të “Buduqnostit”. Është i gjatë 200 cm, ka 30 vjeç, dhe me siguri me eksperiencën e vet ... Read More »

Basketboll: LOJË SI MACJA ME MIUN ME SKUADRËN NGA BUDVA

Basketboll, Kosarka

Ndeshja e mbrëmshme e basketbollistëve të Ulqinit dhe Orionit nga Budva ishte lojë si macja me miun, komentojnë mediet e specializuara online. Ulqinakët në të gjitha elementët e lojës ishin më të mirë se mysafirët dhe realizuan fitoren me madje 40 pikë diferencë (106-66). Ulqini me këtë fitore është forcuar në vendin e parë të Survival ligës dhe tani i ... Read More »

Fundjava sportive: SUKSES I BASKETBOLLISTËVE, HUMBJE E HENDBOLLISTËVE

Basketboll, Kosarka

Basketbollistët e Ulqinit lehtësisht e arritën fitoren e katërt në sezon. Ato në xhiron e tetë të Ligës së parë Erste për basketbollistë para tifozëve të vet të shtunën fituan skuadrën e Danillovgradit 102:78 (26:21, 30:18, 25:15, 21:24). Në xhiron e ardhshëm, më 13 dhjetor, Ulqini në Herceg-Novi luan kundër skuadrës ABS Primorje. Ndërsa hendbollistët e Ulqinit kanë pësuar të ... Read More »

Fundjava sportive: HUMBJE E BASHKETBOLLISTËVE DHE HENDBOLLISTËVE

Kosarka, Basketboll

Klubet nga Ulqini të cilët garojnë në nivelin më të lartë kanë humbur ndeshjet e tyre fundjavën e kaluar. Basketbollistët të shtunën, para tifozëve të vet, në xhiron e shtatë të Ligës së parë Erste në basketboll ishin më të dobët se skuadra “Teodo” 65:80. Ndërsa hendbollistët e “Berane 2003” kanë fituar të dielën në Mojkovac skuadrën e Ulqinit 31:25 ... Read More »

Sport: SUKSES GJYSMAK

Kosarka, Basketboll

Këtë të shtunë skuadrat sportive nga Ulqini në rangun më të lartë të garimit kanë arritur sukses gjysmak. Kështu basketbollistët në Xhiron e pestë të Ligës së parë Erste në basketboll para tifozëve të vet kanë fituar ekipin “Jednistvo” nga Bijelo Pole me rezultatin 96:88. Njëkohësisht, hendbollistët e Ulqinit kanë humbur në Plevla nga skuadra vendase, Rudar, me rezultatin 33:21 ... Read More »

Basketboll: MË NË FUND FITORE E ULQINIT

Basketboll, Kosarka

Mbas humbjes në dy ndeshjet e para në fillim të sezonit të sivjetmë në Ligën e parë Erste në basketboll, Ulqini të shtunën më në fund ka arritur fitore. Para tifozëve të vet, me rezultatin 86:77, është fituar skuadra “Llovqen” nga Cetina. Në xhiron e katërt, Ulqini në Rozhajë do të luaj kundër skudrës “Ibar”. Read More »

Basketboll: FILLUAN ME HUMBJE NË SHTËPI

Në xhiron e parë të Ligës së parë Erste në basketboll Ulqini në fushën e vet mbrëmë humbi me rezultatin 67:63 nga skuadra e Zetës. Vendasit u nisën shumë mirë dhe në gjysmë të ndeshjes udhëhiqnin me 13 pikë diferencë. Por, mysafirët me lojë të mirë i kompensuan të gjitha në pjesën e dytë të lojës. Në xhiron e ardhshme, ... Read More »

Scroll To Top