Thursday , May 28 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Klubi i futbollit Federal

Feed Subscription

Federal: PA PARA NUK MUNDEMI NË LIGËN E DYTË

Federal

“Simpatizues të klubit, ju njoftojmë se, për shkak të pamundësisë për të gjetur mjetet financiare, Federali nuk do të luaj sezonin e ardhshëm në Ligën e Dytë”, njoftohet sot në faqen zyrtare të FB të këtij klubi nga Ulqini. E hëna ishte afati i fundit që të kryhet regjistrimi i futbollistëve për sezonin 2014/2015, gjegjësisht deri atëherë ka zgjatur afati ... Read More »

Barazhi për ligën e dytë: FEDERALI TË DIELËN KUNDËR ISKRES

Federal

Futbollistët e Federalit do të takohen të dielën në Danilovgrad me skuadrën “Iskra” në xhiron e pestë të barazhit për kualifikim në Ligën e dytë të Malit të Zi. Kjo është ndeshje jashtëzakonisht e rëndësishme, sepse edhe barazimi do të ju mundësonte Ulqinakëve kualifikimin në Ligën e dytë. Por, nëse pasnesër dështon, shansin për sukses do ta ketë tre ditë ... Read More »

Kualifikimet për Ligën e dytë: HUMBET FEDERALI

Federal

Në xhiron e tretë të barazhit për kualifikim në Ligën e dytë të Malit të Zi në futboll Federali ka humbur në Berane nga skuadra “Radniçki”, me rezultatin 2:0. Iskra nga Danillovgradi në këtë xhiro ishte e lirë. Tani të tre skuadrat, përndryshe fituese në Ligën Jugore, të Mesme dhe Veriore, kanë nga tre pikë. Në xhiron e ardhshme Radniçki ... Read More »

Futboll: FEDERALI NË PLEJ-OF

Tre xhiro para përfundimit të garës së sivjetme në Regjionin jugor të futbollit, Federali ka siguruar vendin e parë në tabelë dhe pjesëmarrjen në plej-of. Futbollistët e këtij klubi kanë luajtur dje barazim 1:1 me skuadrën e “Hajdukut” të Tivarit. Read More »

Fundjava sportive: FITOJNË BASKETBOLLISTËT DHE FUTBOLLISTËT

Në xhiron e dhjetë të Survival Erste ligës në basketboll Ulqini para tifozëve të vet, me rezultatin 70:64, fitoi skuadrën „Centar“. Ulqinakët janë në vendin e katërt në tabelë dhe kanë të njëjtin numër të pikëve si skuadra në vend të parë „Ibar“. Në xhiron e tretë të Mini-ligës për mbijetesë në Ligën e parë në hendboll Ulqini ka humbur ... Read More »

Fundjavë e suksesshme: FITORE E HENDBOLLISTËVE DHE FUTBOLLISTËVE

Mbas disa humbjesh, hendbollistët e Ulqinit të shtunën, para tifozëve të vet, lehtë e kanë fituar skuadrën “Budvanska rivijera” 32:24 (15:10). Fitore të lehtë, me rezultatin 1:0, kanë arritur dhe futbollistët e Federalit në ndeshjen kundër “Sllogës” nga Tivari i moçëm. Ndërsa të hënën basketbollistët janë mysafirë të skuadrës “Mediteran” nga Tivari në xhiron e 6 të Ligës Erste Survival. Read More »

Fundjava sportive: ORARI I NDESHJEVE

BASKETBOLL – ERSTE SURVIVAL – PLAY OUT LIGA, xhiroja 6 MEDITERAN-ULQIN, e hënë, 21 prill, ora 15:00, QS “TOPOLICA” – Tivar HENDBOLL- xhiroja 14 ULQIN – DANILLOVGRAD, e shtunë, 19 prill, ora 19:00Salla e SHF “Marshall Tito” FUTBOLL – Regjioni jugor, xhiroja 23 FEDERAL – SLLOGA STARI BAR, e diel, 16:00, stadiumi “Safari” Read More »

Fundjava sportive: BASKETBOLLISTËT NË SHTËPI, HENDBOLLISTËT DHE FUTBOLLISTËT MYSAFIRË

Mbas humbjes kundër skuadrës “Jedinstvo” në Bijello Pole, basketbollistët e Ulqinit i pret të dielën, në xhiron e katërt të Ligës së parë Erste Survival, ndeshje shumë e rëndësishme para tifozëve të vet kundër skuadrës ABS Primorje nga Herceg-Novi. Ndërsa hendbollistët nesër (të shtunën) takohen në Budva me vendasit, Rivierën e Budvës, në xhiron e 13 të Ligës së parë ... Read More »

Fundjava sportive: BASKETBOLLISTËT FITUAN, FEDERALI BARAZIM

Edhe ndeshjen e dytë në Survival Erste ligën e basketbollit skuadra e Ulqinit e ka përfunduar me fitore. Para tifozëve të vet basketbollistët tanë kanë fituar ekipin e “Ibar” nga Rozhaja me rezultatin 69:62. Me këtë fitore Ulqini ndodhet në maje të tabelës me katër pikët e fituara. Ndërsa futbollistët e Federalit në stadiumin “Safari” në këtë xhiro kanë luajtur ... Read More »

Scroll To Top