Wednesday , October 21 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Klubi i hendbollit Ulqin

Feed Subscription

Për fundjavë: TURNEU I HENDBOLLISTEVE TË REJA NË ULQIN

Rukomet

Të shtunën dhe të dielën, me 4 dhe 5 qershor, në Ulqin do të mbahet turneu përfundimtar i Ligës amatore në hendboll, mëson Portali Ul-info. Në këtë turne do të marrin pjesë tetë ekipe nga Kroacia, Bosnja dhe Hercegovia, Serbia dhe Mali i Zi. Nikoqiri i manifestimit është Klubi i hendbollit për femra “Ulqin”. Read More »

Të enjten: HENDBOLLISTËT NDESHEN ME “RUDARIN”

Rukomet, Hendboll

Mbas një periudhe të gjatë, hendbollistët e Ulqinit nesër mbrëmë prapë luajnë para tifozëve të vet. Ato, në xhiron e 8 të Ligës së parë malazeze ndeshen me skuadrën e cila zë vendin e tretë në tabelë, Rudarin nga Plevla. Hendbollistët e Ulqinit prej shtatë ndeshjeve të luajtura deri tani, kanë realizuar një fitore, një barazim dhe pesë humbje. Read More »

Hendboll: FITORE NDAJ MOJKOVCIT

Rukomet, Hendboll

Hendbollistët e Ulqinit kanë fituar në xhiron e gjashtë, para tifozëve të vet, skuadrën  Mojkovac 21:17 (11:8). Gjatë tërë ndeshjes vendasit ishin më të mirë në, që do të thotë se realizuan fitoren e parë në këtë sezon. Më efikasi në skuadrën e Ulqinit ishin Vaseleviq me 6, Kalugjeroviq me 5 dhe Markoviq dhe Damjanoviq me katër gola. Read More »

Fundjava sportive: SUKSES I BASKETBOLLISTËVE, HUMBJE E HENDBOLLISTËVE

Basketboll, Kosarka

Basketbollistët e Ulqinit lehtësisht e arritën fitoren e katërt në sezon. Ato në xhiron e tetë të Ligës së parë Erste për basketbollistë para tifozëve të vet të shtunën fituan skuadrën e Danillovgradit 102:78 (26:21, 30:18, 25:15, 21:24). Në xhiron e ardhshëm, më 13 dhjetor, Ulqini në Herceg-Novi luan kundër skuadrës ABS Primorje. Ndërsa hendbollistët e Ulqinit kanë pësuar të ... Read More »

Hendboll: BARAZIM ME PARTIZANIN

Rukomet, Hendboll

Hendbollistët e Ulqinit luajtën të marten para tifozëve të vet me Partizanin e Tivatit 21:21 (9:10), në ndeshjen e xhiros së tretë të Ligës së parë malazeze. Golashënuesit më të mirë në skuadrën ulqinake ishin Mirko Damjanoviq dhe Dejan Vasileviq me nga gjashtë gola. Kjo është pika e parë e hendbollistëve të Ulqinit në këtë sezon. Read More »

Sport: SUKSES GJYSMAK

Kosarka, Basketboll

Këtë të shtunë skuadrat sportive nga Ulqini në rangun më të lartë të garimit kanë arritur sukses gjysmak. Kështu basketbollistët në Xhiron e pestë të Ligës së parë Erste në basketboll para tifozëve të vet kanë fituar ekipin “Jednistvo” nga Bijelo Pole me rezultatin 96:88. Njëkohësisht, hendbollistët e Ulqinit kanë humbur në Plevla nga skuadra vendase, Rudar, me rezultatin 33:21 ... Read More »

KH “Ulqin”: DO TË JEMI NË PJESËN E SIPËRME TË TABELËS

Nga Klubi i hendbollit “Ulqin” kanë deklaruar që dje nisën përgatitjet për sezonin e ardhshëm në Ligën e parë malazeze në hendboll për meshkuj, e cila fillon për më pak se tre javë. “Shpresojmë që do të jemi në pjesën e sipërme të tabelës, sepse kemi skuadër shumë cilësore, të përforcuar me disa lojtarë nga jashtë”, tha kryetari i klubit ... Read More »

Fundjava sportive: FITOJNË BASKETBOLLISTËT DHE FUTBOLLISTËT

Në xhiron e dhjetë të Survival Erste ligës në basketboll Ulqini para tifozëve të vet, me rezultatin 70:64, fitoi skuadrën „Centar“. Ulqinakët janë në vendin e katërt në tabelë dhe kanë të njëjtin numër të pikëve si skuadra në vend të parë „Ibar“. Në xhiron e tretë të Mini-ligës për mbijetesë në Ligën e parë në hendboll Ulqini ka humbur ... Read More »

Fundjava sportive: SURPRIZA

Skuadrat sportive nga Ulqini që marrin pjesë në nivelin më të lartë garues kanë përgatitur surpriza për tifozët e vet. Surprizë të këndshëm basketbollistët kanë bërë në Herceg Novi ku fituan ekipin e favorizuar të ABS Primorja me rezultatin 71:65. Njëkohësisht, para publikut vendas surprizë të pakëndshme kanë bërë hendbollistët. Ato në Mini ligën për mbijetesë kanë humbur nga skuadra ... Read More »

Scroll To Top