Sunday , August 18 2019
Lajmi i fundit

Tag Archives: Klubi i hendbolllit Ulqin

Feed Subscription

Fundjava sportive: HUMBJE E BASHKETBOLLISTËVE DHE HENDBOLLISTËVE

Kosarka, Basketboll

Klubet nga Ulqini të cilët garojnë në nivelin më të lartë kanë humbur ndeshjet e tyre fundjavën e kaluar. Basketbollistët të shtunën, para tifozëve të vet, në xhiron e shtatë të Ligës së parë Erste në basketboll ishin më të dobët se skuadra “Teodo” 65:80. Ndërsa hendbollistët e “Berane 2003” kanë fituar të dielën në Mojkovac skuadrën e Ulqinit 31:25 ... Read More »

Fundjavë e suksesshme: FITORE E HENDBOLLISTËVE DHE FUTBOLLISTËVE

Mbas disa humbjesh, hendbollistët e Ulqinit të shtunën, para tifozëve të vet, lehtë e kanë fituar skuadrën “Budvanska rivijera” 32:24 (15:10). Fitore të lehtë, me rezultatin 1:0, kanë arritur dhe futbollistët e Federalit në ndeshjen kundër “Sllogës” nga Tivari i moçëm. Ndërsa të hënën basketbollistët janë mysafirë të skuadrës “Mediteran” nga Tivari në xhiron e 6 të Ligës Erste Survival. Read More »

Fundjava sportive: NDESHJE ME SKUADRAT E TIVARIT DHE BOKES

Basketbollistët dhe hendbollistët e Ulqinit të cilët garojnë në ligën e parë malazeze do të luajnë këtë të shtunë para tifozëve të vet. Basketbollistët në xhiron e 17 takohen me skuadrën e „Mornarit” nga Tivari, derisa hendbollistët në xhiron e 10 do të presin skuadrën “Boka”. Futbollistët e Federallit do të luajnë po ashtu nesër, në ora 11 në Tivarin ... Read More »

Sport: EDHE SPORTISTËT NË PUSHIM

Mbas garave të sezonit të vjeshtës, Ulqinakët mund të jenë pjesërisht të kënaqur me rezultatet e arritura. Suksesin më të mirë e arritën hendbollistët të cilët gjenden në vendin e dytë të Ligës së parë të Malit të Zi. Ato në gjashtë ndeshje kanë arritur katër fitore dhe një humbje. Rezultate akoma më të mira kanë arritur futbollistët e Federalit, ... Read More »

Fundjava sportive: MË NË FUND FITORE E DYFISHTË

Basketboll, Kosarka

Kjo e shtunë ishte shumë e suksesshme për skuadrat sportive nga Ulqini. Edhe pse nuk kishin detyrë të vështir, fituan basketbollistët dhe hendbollistët. Basketbollistët e Ulqinit, mbas një sërë humbjesh, më në fund arritën që në fushën vendase të fitojnë ekipin e „Ibar“ nga Rozhaja me rezultatin 84:72. Siç pritej, hendbollistët në Danillovgrad ishin më të mirë se skuadra vendase ... Read More »

Sukses përgjysmë: HENDBOLLISTËT FITUAN, BASKETBOLLISTËT PRAPË HUMBËN

Ekipet sportive nga Ulqini para tifozëve të vet kanë realizuar gjysmë suksesi. Hendbollistët kanë luajtur shkëlqyeshëm kundër skuadrës „Budvanska rivijera“ dhe kanë fituar 29:26. Më i miri në ekipin vendas ishte Baboviq me nëntë, si dhe Stankoviq me 6 dhe Krivokapiq me 5 gola. Me këtë hendbollistët e Ulqinit kanë kaluar në vendin e dytë të Ligës së parë malazaze. ... Read More »

Fundjava sportive: HUMBASIN SKUADRAT NGA ULQINI

Këtë fundjavë sportistët nga Ulqini të cilët marrinë pjesë në nivelin më të lartë të garës nuk kishin fat. Kanë humbur në të dy ndeshjet, të cilat i luajtën si miq. Kështu, në Qendrën sportive “Topolica” në Tivar basketbollistët e Ulqinit në xhiron e 8 të Ligës së parë Erste për basketbollistë kanë humbur ngushtë nga ekipi “Mornar” 75:72. Hendbollistët ... Read More »

Gjysmë sukses: HENDBOLLISTËT FITUAN, BASKETBLLISTËT HUMBËN

Latkovic, Basketboll, Kosarka

Hendbollistët e Ulqinit kanë fituar të shtunën në mbrëmje para tifozëve të vet skuadrën e Sutjeskes nga Nikshiqi me rezultatin 25:18 (12:10). Lojtarët vendas kanë dominuar gjatë tërë ndeshjes dhe kanë shënuar fitoren e parë në garën e sivjetme të Ligës së parë të Malit të Zi për hendbollistë. Golat për ekipin nga Ulqini i shënuan Vasileviq dhe Krivokapiq nga ... Read More »

Turne i hendbollistëve të rinj: MARRIN PJESË KATËR EKIPE

Në organizim të Klubit të hendbollit “Ulqin”, të dielën do të mbahet Turneu i dytë memorial “Lubomir-Lubo Kuzman”. Në këtë turne marrin pjesë katër ekipe të kadetëve: “Mornari” nga Tivari, “Budva”, “Sutjeska” nga Nikshiqi dhe nikoqiri, ekipi i “Ulqinit”. Ky turne luhet në nder të ish lojtarit të këtij klubi Lubomir Kuzman, i cili tragjikisht vdiq në stërvitje, me 17 ... Read More »

Scroll To Top