Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Koha ne Ulqin

Feed Subscription

Parashikimi i motit: PËR FUNDJAVË SHUMË SHI DHE STUHI

Nga Enti hidrometeorologjik i Malit të Zi paralajmëruan se këtë fundjavë do të ketë reshje të shumta të shiut dhe erë të fuqishme me drejtime jugore. Pritet që shumë shi të bie të shtunën pasdite, madje 80 deri në 100 litër për metër katror. Mot i ndryshueshëm do të jetë edhe në fillim të javës së ardhshme, prej të hënës ... Read More »

Moti: NGA E HËNA SHI DHE RËNIE E TEMPERATURËS

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Në Adriatikun jugor deri në fund të kësaj jave do të qëndrojë mot i mrekullueshëm, ndërsa temperaturat e ajrit do të kalojnë 30 gradë Celsius, njoftuan meteorologët. Sipas parashikimeve të tyre, nga e hëna vjen periudha me shi dhe rënie e konsiderueshme e temperaturës. Ato po ashtu theksojnë se në shtator temperatura e ajrit do të jetë për një shkallë ... Read More »

Parashikimi i motit: JAVËN E ARDHSHME MOT I MREKULLUESHËM

Ulqin, Ulcinj, Kalaja, Stari grad, Panorama

Mot i mrekullueshëm do të jetë javën e ardhshme në Adriatikun jugor, njoftuan meteorologët. Temperatura e ajrit do të kalojë 30 gradë Celsius, ndërsa më ngrohtë do të jetë nga mesi i javës kur pritet që termometri të kalojë 33 shkallë. Këto ditë praktikisht nuk do të ketë as erë, që së bashku me temperaturën e detit rreth 25 gradë, ... Read More »

Parashikimi i motit: SONTE SHI, NGA E SHTUNA DIELL DHE MË NXEHTË

Vranesira, Oblacno

Sipas parashikimit të meteorologëve, sot në Adriatikun jugor do të kemi vranësira të tërësishme, ndërsa nga fundi i ditës janë të mundshme reshjet e shiut. Nga mesi i natës në Ulqin pritet era e fortë verilindore dhe reshjet me bubullima. Moti i bukur dhe rritja e temperaturës së ajrit, e cila prapë do të kalojë 30 gradë Celsius, priten nga ... Read More »

Parashikimi i motit: JAVËN E ARDHSHME MOT ME DIELL DHE NXEHTË

Plazhi i madh, Velika plaza, Rana, Deti

Edhe gjatë tërë javës së ardhshme në Adriatikun jugor do të kemi kushte ideale për pushim dhe plazh. Meteorologët kanë paralajmëruar se të hënën do të jetë shumë nxehtë, me temperaturë të ajrit rreth 35 gradë Celsius. Ditët e ardhshme temperatura do të jetë për dy deri në tre gradë më e ultë, por për fundjavë priten prapë ditë me ... Read More »

Vapë deri në fund të korrikut: PASDITE NDOSHTA EDHE SHI

Moti, Vreme, Nxehte, Vape, Toplo, Vruce

Vapa në Adriatikun jugor do të vazhdojë deri në fund të këtij muaj, njoftuan meteorologët. Mirëpo, prej nesër temperaturat e ajrit do të jenë më të ulëta se në fillim të javës. Për sot parashihet shumë nxehtë. Nga mesi i ditës dhe pasdite, si dhe gjatë natës mot me vranësira të ndryshueshme me mundësi të vogël për shi dhe bubullima. Read More »

Moti: NDIZET ALARMI I KUQ, MË SË NXEHTI TË MËRKURËN

Sot në ora shtatë të mëngjesit në Ulqin temperatura ishte 26 gradë Celsius, gjë që paralajmëron edhe një ditë jashtëzakonisht të ngrohtë. Sipas fjalës së meteorologëve, temperaturat shumë të larta të ajrit do të jenë deri të enjten, ndërsa më së ngrohti do të jetë të mërkurën. Era do të fryjë e dobët, kryesisht me drejtime perëndimore. Prej sot, përndryshe, ... Read More »

Scroll To Top