Thursday , July 9 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Komuna e Ulqinit

Feed Subscription

Gjeka dhe Haxhibeti: PUSHTETI NË ULQIN STABIL

Fatmir Gjeka, Fuad Haxhibeti

Kryetarët e komunës dhe Kuvendit komunal të Ulqinit, Fatmir Gjeka dhe Fuad Haxhibeti, kanë thënë në deklaratë për TV MZ se pushteti lokal përkundër të gjithë problemeve është stabil dhe se nuk duhet pritur risi në skenën politike të këtij qyteti. „Ka disa probleme, por besoj se jemi mjaftueshëm të pjekur të gjejmë zgjidhje për të gjitha këto probleme. Ekziston ... Read More »

Komuna e Ulqinit: AUTOSTRADA TË HYJË NË MAL TË ZI PRANË ZOGAJSH

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Të gjithë partitë politike të përfaqësuara në Parlamentin e Ulqinit kanë arritur konsensus që ti dërgojnë organeve shtetërore propozimin që autostrada Adriatik-Jon të hyjë në Mal të Zi nga pjesa jugore e Liqenit të Shasit, dhe pastaj nëpër fshatrat Zogaj dhe Goranë të vazhdojë për Tivar. Siç mëson Portali Ul-info, në letrën dërguar Qeverisë dhe Ministrisë së komunikacionit dhe detarisë ... Read More »

Komuna: KOALICIONI QEVERISËS DO TË VENDOS PËR ASHENSORIN

Lift Ulcinj, Ashensori Ulqin

Për të gjithë çështjet kontestuese, duke përfshirë këtu dhe ashensorin, vendimet do të sillen nga koalicioni qeverisës, njoftohet për Portalin Ul-info nga administrata lokale. Siç thuhet, pushteti komunal ka edhe një “letër të fortë” në duar të veta e cila mund të përdoret në mënyrë efikase, e ajo është dhënia e lejes së ndërtimit. “Poashtu, mundemi, nëse dakordohemi, të iniciojmë ... Read More »

Nrekiq: DERI TANI NUK KISHTE NEGOCIATA KONKRETE

Loro Nrekic

Kryetari i Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve Loro Nrekiq tha për “Pobjeda” se deri tani nuk kishte asnjëfarë negociatash konkrete për hyrjen e kësaj parti në pushtetin lokal në Ulqin. “Pikërisht për shkak të situatës katastrofave në komunë PDS-ja është gati të marrë një pjesë të përgjegjësisë. Dëshira e të gjithë anëtarëve dhe funksionarëve tonë në Ulqin është ... Read More »

Komuna: PRITET HENDBOLLISTJA E ARTË

Majda Mehmedoviq

Hendbollistja e njohur, pjesëtarja e skuadrës kampione të “Buduqnostit”, Majda Mehmedoviq, qëndrojë sot në vizitë në Ulqin. Kryetari i komunës Fatmir Gjeka me bashkëpunëtorë ka pranuar në kabinetin e vet Mehmedoviqen, të cilën e shoqëroi babai i saj Enveri. Kryetari tha se Ulqini, nga ku e ka prejardhjen Majda, është krenar për te dhe sukseset e saja. “Ju jeni shembulli ... Read More »

Gjeka: FORCA VOTOI PËR PDU-në E RANËS, ASHENSORËT NË PËRDORIM PUBLIK

Fatmir-Gjeka, Nazif Cungu

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar se konkursi për zgjidhjen urbanistiko-arkitektonike për Ranë është shpallur në bazë të PDU-së i cili është votuar para disa viteve, e për të cilin ka votuar edhe Forca. Ai tha se mbas sjelljes së këtij dokument do të nis ndërtimi i një sërë objekteve në Ranë, ndërsa investimet e përgjithshme do ... Read More »

Lamoviq: NREKIQ I LIDHUR ME MAFINË E NDËRTIMIT

Shefki Keko Lamoviq, Sefkija Keko Lamovic

Anëtari i Këshillit komunal të PDS-së Shefkija-Keko Lamoviq ka akuzuar kryetarin e këtij organi Loro Nrekiq se është i lidhur me mafinë e ndërtimit dhe që gjatë mandatit në krye të PDS-së në Ulqin është pasuruar shumë. “Këtë nuk mund ta arrinte me një pagë. I gjithë Ulqini e dinë se ka mundësuar kyçjet për rrymë për një numër të ... Read More »

Gjeka: URIME DITËN I EUROPËS

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Ulqinit Fatmir Gjeka me rastin e Ditës së Evropës, 9 Majit i ka dërguar një mesazh urim qytetarëve me urimet më të mira për anëtarësim sa më të shpejtë në familjen e madhe evropiane. Në mesazhin e tij ndër të tjera thuhet : “Kam kënaqësinë e veçantë që t’ju uroj Ditën e Evropës, ditë që simbolizon paqen dhe unitetin në Evropë. Dëshiroj, ... Read More »

Komuna: SË SHPEJTI VENDIMI PËR MBROJTJEN E KRIPORES

Solana, Kriporja, Keshilli Koordinativ

Deri në fund të këtij muaji komuna e Ulqinit duhet të sjell vendimin për mbrojtjen e Kripores, është dakorduar në mbledhjen e fundit të Këshillit koordinues të cilin e përbëjnë përfaqësuesit e Qeverisë, administratës lokale dhe OJQ. Qendra për mbrojtjen dhe hulumtimin e shpendëve nga Podgorica do t’i dorëzojë komunës së Ulqinit Studimin e ri për mbrojtjen e kësaj hapësire, ... Read More »

Komuna e Ulqinit: PUBLIKOHET LISTA E BORXHLIVE TATIMOR

Euro

Administrata lokale në Ulqin ka publikuar Regjistrin e debitorëve – borxhlive tatimor, të cilët kanë më shumë se 1000 euro detyrim Komunës së Ulqinit për tatimin në patundshmëri. Nga Komuna kanë thënë se në periudhën e ardhshme do të ndërmarrin masa më të rrepta për pagesën e këtij tatimi, sidomos nga, të ashtuquajturit, uikendistat. Aksioni do të kryhet në mënyrë ... Read More »

Scroll To Top