Thursday , May 23 2019
Lajmi i fundit

Tag Archives: Komuna e Ulqinit

Feed Subscription

Aloshi: KONKRRUAN OJQ DHE STUDENTËT

Ahmet Aloshi

Në konkursin për shpërndarjen e mjeteve të organizatave joqeveritare, në komunë të Ulqinit janë dërguar 26 projekte, ka deklaruar sekretari i Sekretariatit për administratë dhe kuadro Ahmet Aloshi. Ai për Portalin Ul-info tha se projektet të cilët do të plotësojnë kushtet e parapara të komisionit përgjegjës mund të presin përkrahjen e përgjithshme prej 20 mijë euro. Njëkohësisht, siç shtoi Aloshi, ... Read More »

RTV Ulqin: DËSHTOI TENDERI, SHPALLIN TË RIUN

RTV Ulqin, RTV Ulcinj

Komisioni për zbatimin e tenderit për kabllimin dhe blerjen e pajisjeve për Radio-Televizionin (RTV) e Ulqinit ka konstatuar sot që në të është lajmëruar vetëm një kompani, por ajo nuk ka plotësuar kushtet e vendosura. Sipas fjalëve të kryetarit të Këshillit drejtues të RTV Ulqin dhe shefit të Komisionit të tenderit Arben Llunji, procesi i tenderit do të përsëritet. Në ... Read More »

Para një viti: MBAHEN ZGJEDHJET E JASHTËZAKONSHME LOKALE

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Në ditën e sotme, më 26 janar të vitit 2014, në Ulqin janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme lokale. Në ato votime më së shumti vota dhe mandate (9) ka fituar Partia demokratike e socialistëve, pastaj vjen Forca (8), Koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” 7, Unioni demokratik i Shqiptarëve 3, Partia socialdemokrate dhe “Mali i zi Pozitiv – Me ... Read More »

Komuna: VIJNË INVESTITORËT NGA TURQIA

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Javën e ardhshme në komunë të Ulqinit do të qëndrojnë përfaqësuesit e Ambasadës së Republikës së Turqisë në Mal të Zi në mënyrë që me kryetarin e komunës Fatmir Gjeka të dakordojnë kohën e saktë të ardhjes së investitorëve të mëdhenj nga ky vend, mëson Portali Ul-info. Iniciativa realizohet me kërkesë të ministrisë së punëve të jashtme të Turqisë Mevlut ... Read More »

Opozita: HETIM PARLAMENTAR PËR PRONËN E KOMUNËS

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Në mbledhjen e parë të ardhshme të rregullt të Parlamentit lokal në Ulqin, opozita do të kërkojë inicimin e hetimit parlamentar rreth rastit të humbjes së pronës komunale në gjykata, mëson Portali Ul-info. „Është shumë indikative që kohën e fundit humben proceset gjyqësore të cilët zgjasin me dekada, ndërsa e gjitha kjo kalon gati pa u vënë re, pa asnjëfarë ... Read More »

Shoqata “Kalaja”: NË KACEME TË VENDOSET SPIRANCA OSE VARKA

Ismeti 1

Shoqata “Kalaja” i dërgoi kërkesën kryetarit të komunës së Ulqinit Fatmir Gjekës që nga Kacemja të zhvendoset një figurë artistike prej guri dhe në atë vend të vendoset spiranca ose varka. “’Figura futuristike’, e cila momentalisht ndodhet në vend, sipas mendimit të shumicës së vendasve, peshkatarëve dhe turistëve nuk i përshtatet kësaj hapësire. Vendasit dhe peshkatarët supersticioz madje mendojnë që ... Read More »

Vizita: AMBASADORI FILO QËNDROJË NË ULQIN

Amb.

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Mal të Zi Ernal Filo ka qëndruar sot në vizitë pune në Ulqin. Ai bisedoi me kryetarin e komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka, me liderët e partive politike shqiptare dhe me deputetin e pavarur në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq. Gjeka e njoftoi mysafirin e lartë me problemet dhe sfidat të cilët ... Read More »

Komuna: SHPALLET KONKURSI PËR ZGJIDHJEN IDEORE PËR RANË

Plazhi i vogel, Mala plazha, Panorama

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka shpallur konkursin për zgjidhjen arkitektonike-urbanistike për Ranë. “Qëllimi i konkursit është përzgjedhja e Zgjidhjes më të mirë dhe më të përshtatshme ideore, e cila me zgjidhjet e veta të aplikueshme në mënyrën më efikase do të valorizojë potencialin e përgjithshëm të zonës së Ranës”, thuhet në konkurs. Anëtarë të jurisë për vlerësimin ... Read More »

Iniciativa: BLERJA E AUTOMJETIT PËR URGJENCË

Safet Beci 1

Komuna e Ulqinit me ndihmën e komuniteteve fetare, shoqatës së sipërmarrësve dhe individëve këto ditë do të nis iniciativën për blerjen e një automjeti mjekësor për Urgjencën e këtij qyteti. Automjetet ekzistues në këtë shërbim janë në gjendje të keqe, kështu që është e nevojshme që diçka e tillë sa më parë të ndryshohet. “Si pushtet lokal jemi të detyruar ... Read More »

Të mërkurën: VIZITA E PARË E AMBASADORIT TË RI TË SHQIPËRISË

Ernal Filo

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Mal të Zi Ernal Filo do të qëndrojë të mërkurën në vizitë të parë zyrtare në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Ai do të takohet me kryetarin e komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka, liderët e partive politike shqiptare dhe deputetin e pavarur në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq. Filo në dhjetor ka nisur ... Read More »

Scroll To Top