Saturday , January 23 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Kuvendi i Ulqinit

Feed Subscription

Kuvendi komunal: A DO TË VAZHDOJË MBLEDHJA?

Kuvendi Komunal i Ulqinit

Gjasat janë të vogla që sot apo nesër të përfundojë seanca e parë e mbledhjes së parë të rregullt të Kuvendit komunal të Ulqinit, mëson Portali Ul-info. Nëse diçka e tillë ndodh, kjo do të thotë se asnjë mbledhje e Parlamentit lokal nuk përfundoi gjatë periudhës pranverore, e cila filloi me 1 mars dhe zgjat deri më 31 korrik. Përndryshe, ... Read More »

Cungu: GJEKA ËSHTË PROTAGONISTI KYÇ I SHKAKTIMIT TË ZGJEDHJEVE

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar në TV të Malit të Zi që lideri i Partisë demokratike Fatmir Gjeka është protagonisti kryesor i zgjedhjeve të parakohshme në komunën e Ulqinit. “Ai mendon që është në kulmin e fuqisë që të vij në pushtet dhe të emërohet kryetar i komunës. Për këtë arsye Gjeka i bënë të ... Read More »

KK: JAVËN E ARDHSHME PËRPJEKJE PËR MARRËVESHJE RRETH MBLEDHJES

Kuvendi, Parlamenti, Skupstina, Parlament

„Javën e ardhshme do të ftoj kryetarët e klubeve të këshilltarëve në mbledhje dhe do të përpiqem të caktoj mbledhjen. Duhet të merremi me rebalancin e buxhetit, raportin e kryetarit dhe çështje të tjera të rëndësishme“, deklaroi kryetari i Kuvendit komunal të Ulqinit Milazim Mustafa. Ai për “Dan” tha se duhet të shoh çka dhe si më tej, sepse, siç ... Read More »

“Vijesti” për krizën e pushtetit në Ulqin: NUK KA RIKOMPONIM, ZGJEDHJET SHUMË AFËR

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Nënkryetari i PDS Svetozar Maroviq më kot para dy ditëve tentoi të bind liderin e Partisë demokratike Fatmir Gjeka të pranoi rikomponimin e pushtetit në Parlamentin e Ulqinit dhe të lidh koalicion të përkohshëm me Forcën dhe PDS për ushtrimin e pushtetit në nivel lokal deri në zgjedhjet e rregullta në tetor të vitit të ardhshëm, shkruajnë “Vijesti”. Kjo gazet ... Read More »

Dilema: KOALICIONI I GJËRË APO ZGJEDHJET

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

“Asnjë marrëveshje konkrete nuk është arritur. Vazhdojmë me negociata”, mëson Portali UL-info nga pjesëmarrësi i takimit i cili të mërkurën në mbrëmje u mbajt në ndërtesën e komunës së Ulqinit. Në këtë takim, qëllimi i të cilit ishte përpjekja për të gjetur zgjidhje për tejkalimin e krizës shumë mujore në funksionimin e qeverisjes së Ulqinit dhe zhbllokimi i Parlamentit lokal, ... Read More »

Cungu: SË SHPEJTI MBLEDHJA E PARTNERËVE TË KOALICIONIT

Kryetari i komunës së Ulqinit dhe lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka paralajmëruar që së shpejti mund të vij deri tek marrëveshja e partnerëve të koalicionit. “Mbas kësaj do të jetë shumë më e qartë se si do të zgjidhet kriza në parlamentin e Ulqinit”, tha ai për “Pobjeda”. Koalicionin qeverisës në Ulqin përveç Forcës e përbëjnë ... Read More »

Ja dhe konfirmimi zyrtar: UDHËHEQËSIT E PD-së LËSHUAN TAKIMIN TE CUNGU

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka organizuar të martën një takim konsultativ me të gjithë subjektet politike që janë të përfaqësuara në Kuvendin e Ulqinit për të diskutuar lidhur me punen e qeverisjes lokale në komunën e Ulqinit. Në këtë takim ishin të pranishem përfaqësues të Partisë Demokratike, Unionit Demokratik të Shqiptarëve, Partisë Demokratike Socialiste, Lëvizjes Perspektiva, Partisë ... Read More »

Kriza gjithnjë më e madhe: GJEKA, GJONI DHE MUSTAFA LËSHUAN MBLEDHJEN

Kriza në funksionimin e pushtetit lokal në Ulqin thellohet me rritjen e temperaturës ditore, ndërsa nervozi rritet me afrimin e 31 korrikut, kur përfundon sesioni i rregullt i Kuvendit komunal. Këtë e vërtetoj edhe mbledhja e sotme në komunë, të cilën me udhëheqësit e të gjitha grupimeve politike në Parlamentin lokal e thirri kryetari i komunës Nazif Cungu. Ai tha ... Read More »

Forca për propozimin e Qeverisë: CUNGU PRO, NIMANBEGU KUNDËR

“Në Parlamentin e Malit të Zi të enjten është diskutuar për atë që investitorët në hotelet e kategorisë së lartë të lirohen nga pagesa e komunalive për objektet me interes të përgjithshëm. Unë jam njëri nga ato që e përkrahin këtë vendim dhe që komunalit të jenë të përfshira në tatim. Ky është qëndrim evropian”, deklaroi kryetari i Ulqinit Nazif ... Read More »

Kuvendi Komunal : E PASIGURT DITA E VAZHDIMIT TË MBLEDHJES

Kuvendi, Parlamenti, Skupstina, Parlament

Të shtunën, pas mbledhjes së Kolegjiumit tek kryetari i Kuvendit të komunës Milazim Mustafa, do të dihet diçka më shumë rreth vazhdimit të mbledhjes së Parlamentit lokal. Mbasi që kryetari i Komunës Nazif Cungu ka paraqitur raportin e punës për vitin 2012, shefi i Klubit të këshilltarëve të Partisë demokratike Haxhi Sulejmani ka kërkuar ndërprerjen e Parlamentit deri të hënën. ... Read More »

Scroll To Top