Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Kuvendi komunal i Ulqinit

Feed Subscription

Kuvendi: U MBAJT SEANCA E RREGULLT

Mbledhja e rregullt e Kuvendit komunal të Ulqinit u mbajt të martën, por pa kurrfarë përfundimesh. Edhe pse Partia Demokratike e Socialistëve më herët ka theksuar që nuk do të jetë e pranishme në atë mbledhje, këshilltarët e saj kanë marrë pjesë në mënyrë aktive në diskutim. Ato dënuan mos ardhjen në mbledhje të kryetarit të komunës së Ulqinit Nazif ... Read More »

“Vijesti”: ZGJEDHJET EPIILOG I AGONISË TË KOMUNËS SË ULQINIT

Kuvendi komunal, Skupstina Opstine, Parlament

Mbledhja që do të mbahet të martën në të cilën do të shkurtohen mandatet dhe do të hapet rruga për zgjedhje të parakohshme është epilog i bllokimit shumë mujor të Parlamentit lokal, agonisë dhe anarkisë në komunë të Ulqinit, shkruan „Vijesti“. Kjo gazetë duke cituar kryetarin e komunës Nazif Cungu thotë që Forca e re demokratike nuk do të marrë ... Read More »

Të marten e ardhshme: DY MBLEDHJE TË KUVENDIT KOMUNAL TË ULQINIT

Kuvendi, Parlamenti, Skupstina, Parlament

Kryetari i Kuvendit komunal të Ulqinit Milazim Mustafa ka caktuar për të martën, me 12 nëntor, dy mbledhje të Parlamentit lokal. Për ora 11 është parashikuar fillimi i mbledhjes në të cilën duhej të shqyrtohen mbi 20 pika por kjo nuk do të ndodh, sepse propozuesi i tyre, kryetari i komunës Nazif Cungu, ka vendosur ti tërheq. Është paralajmëruar po ... Read More »

KK Ulqin: TË HËNËN KOLEGJIUMI I RI

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Mbledhja e Kolegjiumit të Kuvendit komunal të Ulqinit në të cilën do të vendoset cilat pika do të gjenden në rendin e ditës të mbledhjes së ardhshme do të mbahet të hënën. Të premten shefat e klubeve të këshilltarëve kanë arritur marrëveshjen që në mbledhjen e Parlamentit lokal e cila do të mbahet me 12 nëntor të gjenden vetëm ato ... Read More »

Kolegjiumi i KK: VAZHDIMI I MBLEDHJES ME 12 NËNTOR DHE MENJËHERË E DYTA DHE SHKURTIMI I MANDATIT

Kuvendi komunal, Skupstina Opstine, Parlament

  Shefat e klubeve të këshilltarëve të partive në Parlamentin e Ulqinit kanë vendosur në Kolegjium të premten që me 12 nëntor të mbahet mbledhja e rregullt e Kuvendit komunal dhe në rendin e ditës do të jenë, siç thanë për Portalin tonë disa pjesëmarrës të mbledhjes, ato pika të cilat janë detyrim ligjor. Këtu, para së gjithash, kemi të ... Read More »

Abazoviq: PUSHTETI NË ULQIN KA PËRJETUAR DEBAKËL

Deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq ka vlerësuar që pushteti lokal në Ulqin ka përjetuar debakël. “Ato kanë bllokuar punën e Parlamentit komunal dhe në vend të zhvillimit dhe progresit të qytetarëve kanë ofruar uzurpimin e institucioneve”, tha ai për “Dnevne novine”. Sipas fjalëve të tija, zgjedhjet në Ulqin duhet të organizoheshin që me 17 nëntor, kur ato ... Read More »

Mustafa: RAPORTI I PUNËS, REBALANCI…

Milazim Mustafa

Kryetari i Kuvendit komunal të Ulqinit Milazim Mustafa ka caktuar për të premten kolegjiumin e Kuvendit  në të cilin më në fund  duhet të shihet a ka fund kriza aktuale politike, gjegjësisht a do të vazhdoj me punë parlamenti lokal apo kemi zgjedhje të jashtëzakonshme. Mustafa për „Dan“ ka deklaruar se kryetarëve të klubeve të këshilltarëve do të ju propozoj ... Read More »

KK: KOLEGJIUMI TË PREMTEN

Kuvendi komunal, Skupstina Opstine, Parlament

Kryetari i Kuvendit komunal Milazim Mustafa, ka thirrur për të premten, në ora 11, mbledhjen e Kolegjiumit. Këtë trup të cilin e përbëjnë kryetarët e klubeve të Parlamentit lokal duhet të vendosin kur do të bahet mbledhja e Kuvendit dhe me cilat pika të rendit të ditës. Mustafa në fund të javës së kaluar tha që “duhet të merremi me ... Read More »

Cungu i përgjigjet nënkryetarit: RESULBEGOVIQ REAGOI KUR U SHKARKUA

Në akuzat të cilat të enjten i deklaroi nënkryetari i komunës dhe kryetari i PSD Selim Resulbegoviq të premten reagoi kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu. Reagimin e Cungut e japim në tërësi.   Ish nënkryetari Resulbegoviq reagoi vetëm pasi qe u shkarkua nga posti i tij. Shkarkimi i nënkryetarit është rezultat i angazhimit të tij permanent i cili ... Read More »

PSD në press për Raportin e Cungut: PLAGJIATOR I CILI IK NGA DISKUTIMI

Udhëheqësit e PSD-së kanë akuzuar të enjten në konferencë për shtyp kryetarin e komunës së Ulqinit Nazif Cungu që përdorë opstrukcione në mënyrë që qytetarët mos të dëgjojnë të vërtetën për (mos)punën e tij. „Ai ik nga përgjegjësia sepse për raportin e tij nuk ka përkrahjen e asnjërit partner të koalicionit dhe nuk ka mundur të siguroi përkrahje as nga ... Read More »

Scroll To Top