Saturday , August 15 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Levizja qytetare PERSPEKTIVA

Feed Subscription

Prej sot: ZENEPE LIKA NËNKRYETARE E KOMUNËS

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kuvendi komunal i Ulqinit sot, me propozim të kryetarit të komunës Fatmir Gjeka, njëzëri ka zgjedhur për nënkryetare të komunës Zenepe Liken. Ajo në atë funksion vjen para koalicionit „Bashkë për të ardhmen e Ulqinit“, gjegjësisht Lëvizjes qytetare „Perspektiva“. Lika vitet e fundit ka jetuar në Gjermani, ndërsa me profesion është arkitekte. Read More »

Gjeka: DO TË FITOJMË 10 APO 11 MANDATE

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar që koalicioni që ai udhëheq në zgjedhjet e ardhshme do të fitoj 10 apo 11 mandate. „Si njëra nga forcat më të fuqishme politike në Ulqin pres që do të udhëheqim me komunë të Ulqinit dhe që do të marrim përgjegjësinë“, tha Gjeka për „Pobjeda“. Sipas fjalëve të tija, ky koalicion në ... Read More »

PLASI EDHE PUSHTETI EDHE SEZONI

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Koalicioni në pushtet në Ulqin nuk ekziston më. Për më pak se dy vite ky koalicion ka dështuar në të gjitha premtimet, ka zhgënjyer qytetarët, ndërsa në komunë vendosi falimentimin. Këtë as pesimistët më të mëdhenj nuk mund ta parashikonin. Për më pak se dy vite koalicioni në pushtet të cilin në Ulqin e përbëjnë FORCA e re demokratike, Partia ... Read More »

Scroll To Top