Wednesday , September 30 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Lidhja Demokratike ne Mal te Zi

Feed Subscription

LD në MZ: RESPEKTONI MARRËVESHJEN – LIRONI MANDATIN E DEPUTETIT

lidhja-demokratike-ne-mal-te-zi

Shkresë – kërkesë partisë Alternativa Shqiptare, kryetarit Gjergj Camaj, nënshkruesit të Marrëveshjes parazgjedhore Lidhja Demokratike në Mal të Zi, kryetari M. Bardhi, para disa ditësh bëri edhe një prej tentativave, siç po duket të fundit, për të shpëtuar atë çka mund të shpetohej nga Koalicioni Shqiptar, të cilin në mënyrë të njëanshme dhe brutale e theu dhe e shkeli Alternativa ... Read More »

BARDHI: URIM AMBASADORËS SË GJERMANISË PËR 25 -VJETORIN E BASHKIMIT

lidhja-demokratike-ne-mal-te-zi

Deutsche Botschaft Podgorica Ambasada e Gjermanisë në Podgoricë Die Botschafterin Gudrun Elisabeth Steinacker E nderuara Shkelqësia Juaj Ambasadore Gudrun Elisabeth Steinacker, Sot më 3 tetor 2015 Gjermania shënon  25-vjetorin  kur edhe zyrtarisht u bashkua. Urime dhe Gëzuar! Pa dyshim kjo është një datë e paharrueshme  të cilës i parapriu DITA E MADHE, jo vetëm për gjermanët dhe Gjermaninë,  por edhe ... Read More »

Solemniteti: LD në MZ FESTOI ÇEREK SHEKULLIN E THEMELIMIT

Mehmet Bardhi

Organizata e parë politike e Shqiptarëve, Lidhja demokratike në Mal të Zi, solemnisht festoi të mërkurën mbrëma në hotelin “Mediteran” 25-vjetorin e themelimit. Për gjendjen që shkaktoi krijimin e kësaj parti edhe për veprimtarinë e saj gjatë këtij çerek shekulli foli kryetari i saj Mehmet Bardhi. Ai veçanërisht theksoi rëndësinë që Shqiptarët të vetorganizohen në mënyrë që të jenë të ... Read More »

Urim: LIDHJA DEMOKRATIKE NË MAL TË ZI SHËNON 25-VJETORIN

LD ne MZ, Lidhja demokratike ne Mal te Zi

Të nderuar anëtare dhe anëtarë të Lidhjes Demokratike  në Mal të Zi, Të nderuar përkrahës, Të nderuar qytetare e qytetarë, Me 9 shtator 2015, kësaj të mërkurë, mbushën plot 25 vjet, kur më 9 shtator 1990, pas përgatitjeve të bëra, u mblodhën në Tuz të Malësisë përfaqësuesit nga të gjitha trevat shqiptare, sot në Malin e Zi: nga Ulqini e ... Read More »

LD në MZ: FESTIMI I ÇEREK SHEKULLI TË VEPRIMTARISË

lidhja-demokratike-ne-mal-te-zi

Partia e parë politike e Shqiptarëve në këtë vend, Lidhja demokratike në Mal të Zi (LD në MZ), do të shënojë më 9 shtator, 25 vjetorin e themelimit. Në solemnitetin i cili do të mbahet në hotelin “Mediteran” do të dorëzohen falënderimit e LD në MZ. Kjo parti është formuar më 9.9.1990, në Kongresin themelues në Tuz dhe prej atëherë ... Read More »

Bardhi për Aneksin 2 PDS-Forca: KY NUK ËSHTË HAP PARA PËR SHQIPTARËT

Mehmet Bardhi

Kryetari i Lidhjes demokratike në Mal të Zi (LD në MZ) Mehmet Bardhi ka vlerësuar se Aneksi numër 2 i marrëveshjes së koalicionit të cilin e nënshkruan dje drejtuesit e PDS-së dhe Forcës në Podgoricë nuk është në interes të të gjithë Shqiptarëve në Mal të Zi. “Kryetari i Këshillit kombëtar të Shqiptarëve Genci Nimanbegu duhej të sinkronizonte aktivitetet në ... Read More »

Bardhi kërkon nga Forca: PUBLIKOJENI ANEKSIN E MARRËVESHJES ME PDS-në

Mehmet Bardhi

Lideri i Lidhjes demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhi ka ftuar drejtuesit e Forcës që të publikojnë marrëveshjen për ushtrimin e pushtetit me PDS-në në nivel shtetëror, si dhe aneksin i cili është përgatitur. „Të shohim të gjithë çka janë marrë vesh“, tha ai për „Dan“. Bardhi vlerësoi se nuk është mirë që partitë shqiptare në mënyrë të pjesshme ... Read More »

LD në MZ: URIM BESIMTARËVE KATOLIKË

lidhja-demokratike-ne-mal-te-zi

Të respektuar besimtare e besimtarë katolikë, Kam kënaqësi dhe respekt që me rastin e FESTËS SË PASHKËVE, në emër të Lidhjes Demokratike në Mal të Zi, partisë së parë politike (9.9.1990), përfaqësueses së vërtetë dhe të sinqertë të shqiptarëve në trojet e veta shkullore, sot në Malin e Zi, të anëtarëve dhe udhëheqjes së saj dhe në emrin tim t’iu ... Read More »

LD në MZ:KUVENDI I DEGËS SË ROZHAJËS

LDneMZ

Të dielën, më 1 mars 2015, Dega e Rozhajës e LD në MZ, mbajti Kuvendin e saj të 5-të, zgjedhor. Në Kuvend morën pjesë shumica e anëtarëve delegatë të kuvendit. Salla ishte e dekoruar me flamurin kombëtar shqiptar dhe me panonë ku ishte shkruar kuvendi i radhës. Kuvendi e filloi punën me himnin kombëtar shqiptar, ndësa pastaj të pranishmit mbajtën ... Read More »

LD në MZ: BARDHI URON KRYETAREN E KROACISË

Mehmet Bardhi

KRYETARES SË REPUBLIKËS SË KROACISË Zonjës Kolinda Grabar-Kitaroviq, Z a g r e b KROACI E nderuara zonja Kryetare, Kolinda Grabar-Kitaroviq, Me rastin e zgjedhjes dhe inaugurimit Tuaj për KRYETARE TË KROACISË, në emër të anëtarëve dhe udhëheqësisë së partisë së parë politike të shqiptarëve – popullit autokton, në hapësirat e veta shumëshekullore, sot në Malin e Zi, Lidhjes Demokratike ... Read More »

Scroll To Top