Tuesday , October 20 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Loro Nrekiq

Feed Subscription

Nrekiq: ABAZOVIQ KA HARRUAR KUSH ËSHTË DHE NGA VJEN

loro-nrekiq

Kryetari i Këshillit komunal të PDS-së Ulqin Loro Nrekiq ka reaguar ndaj deklaratave të Dritan Abazoviqit. Deputeti i URA-së ka deklaruar se PDS-ja nuk ka mundur të mbush sallën ku kishte tubimin parazgjedhor prandaj “Nrekiqi solli turistë nga Polonia me shpjegim se në qytet është mysafirë cirku dhe King Kongu”. “I gjetur në pozitë të pafavorshme që çmimin e mbijetesës ... Read More »

Kuvendi komunal: TË HËNËN MBLEDHJA

Loro Nrekiq

Kryetari i Kuvendit komunal të Ulqinit Loro Nrekiq ka caktuar për të hënën, me 18 korrik, mbledhjen e shtatë të seancës së parë të rregullt të parlamentit lokal. Përveç miratimit të procesverbalit nga mbledhja e gjashtë e Kuvendit komunal të Ulqinit në rend të ditës janë: pyetjet dhe përgjigjet e këshilltarëve, propozim Vendimi për ndryshimet dhe plotësimet e Vendimit për ... Read More »

Protokol: URIME, KUMTESA…

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i Komunës së Ulqinit  Nazif Cungu  uron  besimtarët islam  me rastin e festes së Bajramit të madh. Në urimin etij thuhet: “Pas  javëve të mundimshme  të muajit Ramazan  sot Ju festoni Bajramin, andaj qytetar të dashur, Dua tju uroj Gëzuar, sakrificat, agjërimet, lutjet e Juaja  u kthefshin në mirësi , dritë , për çdo besimtarë Urime.”     Po ... Read More »

Nrekiq: URIM ANËTARËVE PËR 25 VJETORIN E PARTISË

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

  Partia demokratike e socialistëve të Malit të Zi sot feston jubileun – 25 vjetorin e formimit të kësaj partie politike. Me këtë rast kryetari i Këshillit komunal të PDS-së në Ulqin Loro Nrekiq ka uruar festën të gjithë anëtarëve të kësaj parti. “Sot jemi të mbushur me krenari për të gjithë ato që kemi bërë në këtë çerek shekulli, ... Read More »

Nrekiq: SHTAJNAKER BËRI SHUMË PËR MBROJTJEN E KRIPORES

Loro Nrekic

Kryetari i Kuvendit komunal në Ulqin Loro Nrekiq nuk ka asgjë kundër që ambasadorja e Gjermanisë në Mal të Zi Gudrun Shtajnaker të shpallet qytetare  nderi e Ulqinit, por mendon se ka edhe nga ato që këtë gjë e merituan para saj. Ai për “Pobjeda” tha se në Parlament akoma nuk ka mbërrit iniciativa, të cilën e propozoi PSD-ja, ndërsa ... Read More »

Nrekiq: BOJKOTI I KUVENDIT ZGJEDHJE PERSONALE E BASHOVIQIT

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

Kryetari i Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve Loro  Nrekiq ka thënë se brenda kësaj partie në Ulqin nuk ka krizë dhe vlerësoi se bojkoti i Kuvendit komunal nga ana e këshilltarit dhe sekretarit të KK PDS Borisllav Bashoviq është zgjedhje e tij personale. „Kolegu Bashoviq është i hidhëruar sepse nuk ka marr përgjigje në pyetjet të cilat ja ... Read More »

PDS dhe Forca: NUK KA NEVOJË PËR ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME LOKALE

Koalicioni

Drejtuesit e Partisë demokratike të socialistëve dhe Forcës së re demokratike kanë vlerësuar se nuk ekziston nevoja e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme lokale në Ulqin. Ato në këtë mënyrë e kanë hedh poshtë mendimin e liderit të Partisë demokratike Fatmir Gjeka që për shkak të problemeve në funksionimit të pushtetit lokal do të ishte e dobishme që të shpallen ... Read More »

Punëtorët e Kripores i shkruajnë Nrekiqit: NA NDIHMONI

Kriporja, Solana, Greve, Strajk

Ish punëtorët e ndërmarrjes në faliment SHA Kriporja “Bajo Sekuliq” iu drejtuan Kuvendit komunal të Ulqinit dhe kërkuan ndihmë në zgjidhjen e problemeve të cilët u krijuan mbasi që kjo kompani ndaloi punën dhe prodhimin e kripës, shkruan “Dan”. Siç theksohet, atyre nuk janë paguar kontributet për periudhën pesë vjeçare (2009-2014) dhe pagat për disa vite. “Prandaj nuk e dimë ... Read More »

Nrekiq: MBLEDHJA E KUVENDIT PËR DY JAVË

Loro Nrekiq, Kuvendi, Skupstina

Kryetari i Kuvendit komunal të Ulqinit Loro Nrekiq ka deklaruar se për dy javë do të mbahet mbledhja e re e Parlamentit lokal. Ai për Portalin Ul-info tha se për këtë u arrit marrëveshja në Kolegjium i cili dje u mbajt me përfaqësuesit e partive politike të cilët kanë këshilltarë në Kuvendin komunal. Siç shtoi, në rend të ditës do ... Read More »

Në fund të prillit mbledhja e KK: NË REND TË DITËS 30 PIKA

Kuvendi Komunal i Ulqinit

Gati të gjithë materialet të cilët me muaj janë në sirtarët e shërbimeve të Kuvendit do të jenë në fund të këtij muaji në mbledhjen e Parlamentit lokal, mëson Portali Ul-info. Siç u vendos dje në mbledhjen e Kolegjiumit tek kryetari i Kuvendit komunal Loro Nrekiq, këshilltarët do të takohen me 27 prill dhe do të diskutojnë për 30 pika ... Read More »

Scroll To Top